zaloguj się bip Szukaj
Zamknij
Find book, music, movie...
New items
See all »
Oliver Clements-[PL]Oczy królowej
[PL]Oczy królowej
Author:Oliver Clements
Translator:Maja Justyna
Publisher:Rebis
Year of publication:2021
Serie:Agenci Korony
Species:
 
Book available at:Wypożyczalnia Główna
 
Tagi: Prześladowania religijne, spisek, tajemnica, tajne organizacje, uczeni, wojna, Europa, powieść historyczna, thriller
Description
[PL]

Krew, spiski i początki tajnych służb Jej Królewskiej Mości!

W pierwszej odsłonie serii „Agenci Korony” człowiek, który zostanie pierwowzorem agentów MI6, chroni Anglię i Jej Wysokość królową Elżbietę I przed niegodziwymi planami Hiszpanii wrogiej protestanckiemu wolnomyślicielstwu.

Po stuleciach nędzy, prześladowań religijnych i barbarzyńskich obyczajów Europa nareszcie otwiera się na nowe idee. Uczeni, filozofowie i poeci wierzą, że będzie to epoka rozumu i nadziei dla wszystkich bez wyjątku. Niestety Hiszpania nadal poluje na tych, którzy ośmielają się sprzeciwić katolickiej ortodoksji, i wyrzyna ich w pień.

Tylko jeden kraj może stawić czoło mrocznym siłom zagrażającym renesansowym przemianom – jest nim Anglia, którą włada niezwykle inteligentna Elżbieta I. Odważna i uparta, ale też świadoma, że tej wojny nie wygra samym orężem. W momencie, gdy angielski skarbiec świeci pustkami, potrzebuje broni, dzięki której uda się jej stoczyć zupełnie inną wojnę… Wojnę podstępów, tajnych szyfrów i sekretów.

Charyzmatyczny John Dee, uczony, żołnierz i alchemik, jest lojalny jedynie wobec nauki… i swojej władczyni. Dla niej, kobiety, której nie wolno mu kochać, jest gotów ryzykować życie. I tak staje się „oczami królowej”.

"Oczy królowej" to trzymający w napięciu, emocjonujący thriller historyczny, idealny dla fanów Kena Folletta i Dana Browna. [Opis wydawcy]

How do I...
Choose page
Sing up to library?
Order/reserve a book?
Extend returing time?
[PL]przetwarzanie danych osobowych
Calendar
Tue
28
May
[PL]Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży
Category: [PL]Dyskusyjny Klub Książki dla Młodzieży
date: 28.05.2024
hr.: 16:00
Place: EUREKA Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, Kasprowicza 12
Wed
29
May
[PL]Biblioteczny Klub Filmowy
Category: [PL]Biblioteczny Klub Filmowy
date: 29.05.2024
hr.: 18:00
Place: EUREKA Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, Kasprowicza 12
Fri
31
May
[PL]Biblioteka kontratakuje: konkurs wiedzy o filmowej serii "Gwiezdne wojny"
Category: Konkursy wiedzy
date: 31.05.2024
hr.: 16:00
Place: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Zaproponuj tytuł
 
If you want to send message, click here parasol.
Zapytaj bibliotekarza
 
If you want to send message, click here motocykl.
Portal https://www.biblrac.pl/ wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij