zaloguj się bip Szukaj
Zamknij
Find book, music, movie...
New items
See all »
Oliver Clements-[PL]Oczy królowej
[PL]Oczy królowej
Author:Oliver Clements
Translator:Maja Justyna
Publisher:Rebis
Year of publication:2021
Serie:Agenci Korony
Species:
 
Book available at:Wypożyczalnia Główna
 
Tagi: Prześladowania religijne, spisek, tajemnica, tajne organizacje, uczeni, wojna, Europa, powieść historyczna, thriller
Description
[PL]

Krew, spiski i początki tajnych służb Jej Królewskiej Mości!

W pierwszej odsłonie serii „Agenci Korony” człowiek, który zostanie pierwowzorem agentów MI6, chroni Anglię i Jej Wysokość królową Elżbietę I przed niegodziwymi planami Hiszpanii wrogiej protestanckiemu wolnomyślicielstwu.

Po stuleciach nędzy, prześladowań religijnych i barbarzyńskich obyczajów Europa nareszcie otwiera się na nowe idee. Uczeni, filozofowie i poeci wierzą, że będzie to epoka rozumu i nadziei dla wszystkich bez wyjątku. Niestety Hiszpania nadal poluje na tych, którzy ośmielają się sprzeciwić katolickiej ortodoksji, i wyrzyna ich w pień.

Tylko jeden kraj może stawić czoło mrocznym siłom zagrażającym renesansowym przemianom – jest nim Anglia, którą włada niezwykle inteligentna Elżbieta I. Odważna i uparta, ale też świadoma, że tej wojny nie wygra samym orężem. W momencie, gdy angielski skarbiec świeci pustkami, potrzebuje broni, dzięki której uda się jej stoczyć zupełnie inną wojnę… Wojnę podstępów, tajnych szyfrów i sekretów.

Charyzmatyczny John Dee, uczony, żołnierz i alchemik, jest lojalny jedynie wobec nauki… i swojej władczyni. Dla niej, kobiety, której nie wolno mu kochać, jest gotów ryzykować życie. I tak staje się „oczami królowej”.

"Oczy królowej" to trzymający w napięciu, emocjonujący thriller historyczny, idealny dla fanów Kena Folletta i Dana Browna. [Opis wydawcy]

How do I...
Choose page
Sing up to library?
Order/reserve a book?
Extend returing time?
[PL]przetwarzanie danych osobowych
Calendar
Wed
07
Dec
[PL],,W cieniu jedwabnego szlaku'' Krigistan - slajdowisko
Category: [PL]Slajdowisko
date: 07.12.2022
hr.: 16.30
Place: Filia nr 10 Markowice, ul. Jordana 6
Sat
10
Dec
[PL]Klub Ojca - warsztaty bożonarodzeniowe
Category:
date: 10.12.2022
hr.: 10.00
Place: EUREKA Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
Mon
12
Dec
Sat
24
Dec
[PL]„Książka niespodzianka”
Category:
date: 12-24.12.2022
hr.:
Place: Filia nr 9 Brzezie, ul. Myśliwca 9
Zaproponuj tytuł
 
If you want to send message, click here walizkę.
Zapytaj bibliotekarza
 
If you want to send message, click here piłke.
Portal https://www.biblrac.pl/ wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij