![Daniel Silva-[PL]Śmierć w Kornwalii](https://www.biblrac.pl/okladki/xsmierc_w_kornwalii_1735633594.jpg.pagespeed.ic.c8cQj2A3gs.jpg)
Author: | Daniel Silva |
Translator: | Robert Ginalski |
Publisher: | HarperCollins |
Year of publication: | 2024 |
Serie: | |
Species: | Sensacja, kryminał, horror, fantastyka |
Book available at: | Wypożyczalnia Główna |
AUTOR NAJLEPSZYCH POWIEŚCI SZPIEGOWSKICH WSZECH CZASÓW
Brutalne morderstwo i zaginione arcydzieło - zagadka, którą rozwiązać może tylko Gabriel Allon
Zaginięcie telefonu ofiary i tajemniczy trzycyfrowy szyfr w jej notatniku - to jedyne szczegóły, którymi dysponuje policja po morderstwie wykładowczyni historii sztuki na Oksfordzie, Charlotte Blake.
Gabriel Allon, legendarny szpieg i znany konserwator sztuki, szybko odkrywa, że profesor Blake szukała skradzionego obrazu Picassa wartego ponad sto milionów dolarów. Próbując odnaleźć to dzieło, Allon korzysta z sześciu obrazów impresjonistów, które sam sfałszował. W poszukiwaniach i rozwiązaniu zagadki pomagają mu przyjaciele - światowej sławy skrzypaczka, zdolna złodziejka i płatny zabójca, który został brytyjskim szpiegiem.
Akcja błyskawicznie przenosi się z urwisk Kornwalii na czarującą Korsykę, a później na Downing Street 10, gdzie rozgrywa się trzymający w napięciu finał.
Elegancka i pełna napięcia "Śmierć w Kornwalii" to powieść o morderstwie, władzy i nienasyconej chciwości. [Opis wydawcy]