![Eric-Emmanuel Schmitt-[PL]Ciemne słońce](https://www.biblrac.pl/okladki/xciemne_slonce_1738648802.jpg.pagespeed.ic.n_lRNk06yL.jpg)
Author: | Eric-Emmanuel Schmitt |
Translator: | Łukasz Müller |
Publisher: | Znak Litera Nova |
Year of publication: | 2024 |
Serie: | Podróż przez czas |
Species: | |
Book available at: | Wypożyczalnia Główna |
DO TAKIEJ MIŁOŚCI ZDOLNI SĄ TYLKO BOGOWIE
Żeby nie cierpieć, trzeba by nie kochać. Żeby nie kochać, trzeba by przestać żyć.
Nad Noamem ciąży klątwa - przez nią od stuleci umiera i wciąż się odradza. Również od stuleci podąża za Nurą - kobietą, którą kocha ponad wszystko i z którą nigdy nie było mu dane zaznać pełni szczęścia. Gdy po raz kolejny budzi się z wieloletniego snu w otoczonej wodami Nilu świątyni, dowiaduje się, że został uznany za wcielenie Ozyrysa - pana życia i śmierci. Czy zdoła udźwignąć brzemię przypisywanej mu boskiej natury? Czy odkryje, kim jest bogini, z której rozkazu został zniewolony? Czy wreszcie odnajdzie ukochaną?
W trzecim tomie cyklu Podróż przez czas ric-Emmanuel Schmitt zabiera czytelników do Memfis - stolicy starożytnego Egiptu - do przybytków rozkoszy, Domu Umarłych, hebrajskich dzielnic i pałacu faraona. Autor, prowadząc nas tropem Noama i Nury, czerpie z najpiękniejszych mitów i przypowieści. Losy Ozyrysa i Izydy splatają się z dziejami Mojżesza, a piramidy stają się tłem dla plag egipskich.
Ciemne słońce to opowieść o bezgranicznej sile miłości, ludzkich marzeniach i ambicjach, ale też o odwiecznej walce dobra ze złem. Stawia ważne, wciąż aktualne pytania i pozostawia nas w oczekiwaniu na to, co przyniesie kolejny wschód. [Opis wydawcy]