zaloguj się bip Szukaj
Zamknij
Find book, music, movie...

Events calendar

News archive
[PL]Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „W krainie baśni Andersena”
Thu
10
Dec
[PL]Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „W krainie baśni Andersena”
Category:Konkursy plastyczne
Date of event:10.12.2020
hr.:12:00
Place:Eureka-Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
Organizer:Eureka - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzież
[PL]

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „W krainie baśni Andersena” wzięło udział 204 uczestników w wieku od 3 do 63 lat z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz m.in. z Gdyni, Rybnika, Kędzierzyna –Koźla, Jagatowa, Gdańska, Rumii, Zamościa i Żor. Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki tematycznie związanej z bohaterami baśni J. Ch. Andersena. Prace oceniane były w pięciu kategoriach wiekowych. Oprócz najbardziej znanych baśni Andersena, na ilustracjach pojawili się również bohaterowie takich utworów jak „Kwiaty małej Idy”, „Bałwan ze śniegu”, „Słowik” czy „Anioł”.

WYNIKI KONKURSU

Ilustracje- Nagrody do 6 lat

I miejsce – Stanisław Plata-Salomon 5 l., Racibórz – „Kwiaty małej Idy”

II miejsce – Julia Krettek 5 l., Brzeźnica – „Pasterka i kominiarczyk”

III miejsce – Łucja Kowalska 5 l., Jankowice – „Królowa Śniegu”

III miejsce – Maja Kuklińska 6 l., Racibórz – „Królowa Śniegu”

 

Ilustracje - Wyróżnienia do 6 lat

Wiktoria Kęska 5 l., Racibórz – „Calineczka”

Aleksandra Paskuda 6 l., Racibórz – „Brzydkie kaczątko”

Kamila Halota 6 l., Racibórz – „Dziewczynka z zapałkami”

Wiktoria Szweda 5 l., Brzeźnica – „Świniopas”

 

Ilustracje - Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Hanna Kudła 9 l., Zamość – „Calineczka”

I miejsce – Alexander Hepa 9 l., Budziska – „Królowa Śniegu”

II miejsce – Joanna Fila 7 l., Racibórz - „Królowa Śniegu”

II miejsce – Alicja Koloska 10 l., Chałupki – „Brzydkie kaczątko”

III miejsce – Agata Barczuk 7 l., Nędza – „Dziewczynka z zapałkami”

III miejsce – Dorota Krawczuk 10 l., Racibórz – „Calineczka”

 

Ilustracje - Wyróżnienia 7-10 lat

Milena Mruzek 8 l., Bojanów – „Królowa Śniegu”

Julia Wypiór 7 l., Borucin – „Mała syrenka”

Magdalena Wołoch 8 l., Zamość – „Calineczka”

Milena Nowak 10 l., Racibórz – „Dziewczynka z zapałkami”

Michał Blokesz 8 l., Budziska – „Księżniczka na ziarnku grochu”

Delia Mucea 8 l., Ruda Śląska – „Mała syrenka”

Natalia Warzecka 8 l., Ruda Śląska – „Dziewczynka z zapałkami”

Maria Marcol 9 l., Racibórz – „Calineczka”

Antonina Sywulak 9 l., Chałupki – „Calineczka”

 

Ilustracje - Nagrody 11-14 lat

I miejsce – Franciszek Michalak 13 l., Racibórz – „Dzielny ołowiany żołnierzyk”

II miejsce – Julia Sip 12 l., Żory – „Dziewczynka z zapałkami”

III miejsce – Wiktoria Ploch 12 l., Borucin - „Dziewczynka z zapałkami”

 

Ilustracje - Wyróżnienia 11-14 lat

Ewelina Gajdeczka 11 l., Borucin – „Brzydkie kaczątko”

Wiktoria Durczok 13 l., Borucin – „Dzikie łabędzie”

 

Ilustracje - Wyróżnienia pow. 15 lat

Agnieszka Gola 34 l., Czechowice-Dziedzice - „Dziewczynka z zapałkami”

Klaudia Pietrasz 18 l., Tworków – „Najpopularniejsze baśnie Andersena”

Marek Gil 16 l., Kuźnia Raciborska – „Królowa Śniegu”

 

Ilustracje – Nagrody w kat. Prace rodzinne

I miejsce – Karol Cycoń 6,5 l., Liliana Cycoń 4,5 l., Monika Cycoń, Łęg – „Brzydkie kaczątko”

II miejsce – Lena Nieborowska 5 l., Patrycja Nieborowska, Brzeźnica – „Dziewczynka z zapałkami”

III miejsce – Liliana Tużyna 6 l., Anna Tużyna, Racibórz – „Królowa Śniegu”

 

Ilustracje – Wyróżnienia w kat. Prace rodzinne

Alicja Wolnik 3 l., Mikołaj Wolnik 4 l., Anna Wolnik, Brzeźnica – „Księżniczka na ziarnku grochu”

Paulina Szefler 4 l., Justyna Szefler, Brzeźnica - „Dziewczynka z zapałkami”

 

Prace komputerowe - Nagrody

I miejsce – Martyna Głowacka 16 l., Gdynia – „Lustro Królowej Śniegu”

II miejsce – Agnieszka Gola 34 l., Czechowice-Dziedzice – „Słowik”

II miejsce – Weronika Pająk 17 l., Rumia – „Słowik”

III miejsce – Oliwia Krzysiak 13 l., Kędzierzyn-Koźle – „Calineczka”

III miejsce – Ksawery Bęś 13 l., Racibórz – „Dziewczynka z zapałkami”

 

Prace komputerowe - Wyróżnienia

Dawid Kostka 5 l., Brzeźnica – „Motylek”

Dominik Korycik 6 l., Brzeźnica – „Anioł”

 

Kukiełki – Wyróżnienia do 6 lat

Dominik Korycik 6 l., Brzeźnica – „Bałwan ze śniegu”

Patrycja Szweda 6 l., Chałupki – „Dziewczynka z zapałkami”

Amelia Zganiacz 5 l., Chałupki – „Królowa Śniegu”

Paulina Kurek 5 l., Brzeźnica – „Brzydkie kaczątko”

 

Kukiełki – Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Mariusz Żurek 7 l., Zabełków – „Calineczka”

I miejsce – Franciszek Jankowski 8 l., Nędza – „Dzielny ołowiany żołnierzyk”

II miejsce – Bartosz Kurek 7 l., Rudnik – „Królowa Śniegu”

II miejsce – Hanna Mużelak 9 l., Racibórz – „Księżniczka na ziarnku grochu”

III miejsce – Ewa Marek 7 l., Kuźnia Raciborska – „Brzydkie kaczątko”

III miejsce - Filip Brzoska 9 l. Wojnowice - „Dzielny ołowiany żołnierzyk”

III miejsce – Weronika Jasita 7 l., Racibórz – „Calineczka”

 

Kukiełki – Wyróżnienia 7-10 lat

Paulina Nawrocka 7 l., Zabełków – „Dziewczynka z zapałkami”

Natalia Rumpel 8 l., Turze – „Calineczka”

Dorota Stysiał 9 l., Racibórz – „Calineczka”

Jakub Kowalczyk 8 l., Budziska - „Dzielny ołowiany żołnierzyk”

 

Kukiełki – Nagrody w kat. Prace rodzinne

I miejsce – Antoni Serzisko 3 l., Sabina Serzisko, Brzeźnica – „Dzielny ołowiany żołnierzyk”

I miejsce – Kajetan Tański 5 l., Katarzyna Tańska, Racibórz - „Dzielny ołowiany żołnierzyk”

II miejsce – Bartosz Głombik 4 l., Patrycja Głombik, Brzeźnica – „Calineczka”

III miejsce – Emilia Trestka 3 l., Klaudia Trestka, Kuźnia Raciborska – „Królowa Śniegu”

 

Wyróżnienia w kat. Prace rodzinne

Hanna Urbisz 8 l., Mirela Urbisz, Nędza – „W krainie baśni Andersena”

Natan Furca 11 l., Teresa Bafia, Żory – „ Królowa Śniegu”

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Nagrodzone prace można oglądać w Galerii Gawra, mieszczącej się w naszej bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

Informujemy, że laureaci mogą zgłaszać się po nagrody osobiście w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12 od poniedziałku 14 grudnia w godzinach otwarcia biblioteki. Osoby, które nie mogą zgłosić się osobiście po nagrody, proszone są o kontakt telefoniczny pod nr tel. 32 415 37 24 wew.26 do dnia 31 grudnia.

 

Tagi: konkurs plastyczny, w krainie baśni Andersena

Gallery - W krainie baśni Andersena
Download
zgłoszenie-uczestnik niepełnoletni Andersen.pdf(plik PDF, 260.01 KB)
zgłoszenie-uczestnik pełnoletni Andersen.pdf(plik PDF, 260.34 KB)
zgłoszenie-praca rodzinna Andersen.pdf(plik PDF, 193.3 KB)
zgoda dla szkół Andersen.pdf(plik PDF, 370.82 KB)
Regulamin-plastyczny baśnie Andersena.pdf(plik PDF, 426.09 KB)
How do I...
Choose page
Sing up to library?
Order/reserve a book?
Extend returing time?
[PL]przetwarzanie danych osobowych
Calendar
Thu
07
Jan
Sat
30
Jan
[PL]Plebiscyt na Książkę Roku 2020
Category:
date: 07-30.01.2021
hr.:
Place: Oddziały i filie biblioteki
Sat
30
Jan
[PL]Konkurs czytelniczy „Książka na metry”
Category: [PL]Konkursy inne
date: 30.01.2021
hr.:
Place: Eureka-Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
Zaproponuj tytuł
 
If you want to send message, click here parasol.
Zapytaj bibliotekarza
 
If you want to send message, click here parasol.
Portal https://www.biblrac.pl/ wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij