zaloguj się bip Szukaj
Zamknij
Znajdź książkę, muzykę, film...
Najnowsze
Zobacz wszystkie »
Michael Punke-Zjawa
Zjawa
Autor:Michael Punke
Lektor:
Tłumacz:Przemysław Hejmej
Wydawca:Sonia Draga
Rok wydania:2016
Gatunek:Przygodowe
 
Audiobook dostępny w:Mediateka
 
Opis

Oparta na motywach życia trapera Hugh Glassa, postaci autentycznej, powieść Zjawa to relacja o tym, jakie żniwo mogą zebrać zawiść i zdrada, i czym bywa obsesja zemsty.

W roku 1823 trzydziestosześcioletni Hugh Glass zaciąga się do oddziału  formowanego przez Kompanię Futrzarską Gór Skalistych, który wyrusza na  niebezpieczną wyprawę przez dziewicze, niezbadane terytoria. Pewnego dnia zostaje straszliwie poturbowany przez niedźwiedzia grizzly i oddany pod opiekę dwóch ludzi z oddziału – Johna Fitzgeralda, bezwzględnego najemnika oraz młodego Jima Bridgera, przyszłego „Króla ludzi gór”. Gdy do ich obozowiska zbliżają się Indianie, Fitzgerald i Bridger pozostawiają Glassa na pastwę losu. Co gorsza, zabierają rannemu broń i całe wyposażenie – wszystko to, co dawałoby mu jakąś szansę na samodzielne przeżycie. Opuszczony, bezbronny i wściekły, Glass składa samemu sobie obietnicę, że przetrwa. I że dokona zemsty.

„Fascynująca opowieść o heroizmie i obsesyjnym pragnieniu wymierzenia kary”.
Publishers Weekly

„Zjawa to jedna z najbardziej poruszających, surowych i fascynujących opowieści o samotnej wędrówce, jakie kiedykolwiek czytałem”.
Akiva Goldman, scenarzysta filmu "Piękny umysł", zdobywca Oscara

„Punke opisuje niebezpieczne przygody trapera zdeterminowanego, by się zemścić. Znakomita powieść przygodowa oddająca realia epoki i lokalny koloryt”.
Kirkus Reviews

[Źródło: www.empik.com]

Jak mogę...
wybierz stronę
zapisać się do biblioteki?
zamówić/ zarezerwować książkę?
przedłużyć termin zwrotu?
przetwarzanie danych osobowych
Kalendarz
śro
31
maj
Serca z papierowej wikliny
kategoria: Inne dla dzieci
data: 31.05.2023
godz.: 16.00
miejsce: Filia nr 10 Markowice, ul. Jordana 6
sob
03
cze
Dzień Dziecka z Biblioteką
kategoria: Dzień Dziecka, Inne dla dzieci, Inne dla młodzieży
data: 03.06.2023
godz.: 11:00-14:00
miejsce: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
sob
03
cze
Festiwal Gier Planszowych
kategoria: Gry planszowe, Inne, Inne dla dzieci, Inne dla młodzieży
data: 03.06.2023
godz.: 10:00 - 18:00
miejsce: Biblioteka, ul. Jana Kasprowicza 12
Zaproponuj tytuł
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij piłke.
Zapytaj bibliotekarza
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij piłke.
Portal https://www.biblrac.pl/ wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij