zaloguj się bip Szukaj
Zamknij
Znajdź książkę, muzykę, film...
Najnowsze
Zobacz wszystkie »
Oliver Clements-Oczy królowej
Oczy królowej
Autor:Oliver Clements
Tłumacz:Maja Justyna
Wydawca:Rebis
Rok wydania:2021
Seria:Agenci Korony
Gatunek:Historyczne
 
Książka dostępna w:Wypożyczalnia Główna
 
Tagi: Prześladowania religijne, spisek, tajemnica, tajne organizacje, uczeni, wojna, Europa, powieść historyczna, thriller
Opis

Krew, spiski i początki tajnych służb Jej Królewskiej Mości!

W pierwszej odsłonie serii „Agenci Korony” człowiek, który zostanie pierwowzorem agentów MI6, chroni Anglię i Jej Wysokość królową Elżbietę I przed niegodziwymi planami Hiszpanii wrogiej protestanckiemu wolnomyślicielstwu.

Po stuleciach nędzy, prześladowań religijnych i barbarzyńskich obyczajów Europa nareszcie otwiera się na nowe idee. Uczeni, filozofowie i poeci wierzą, że będzie to epoka rozumu i nadziei dla wszystkich bez wyjątku. Niestety Hiszpania nadal poluje na tych, którzy ośmielają się sprzeciwić katolickiej ortodoksji, i wyrzyna ich w pień.

Tylko jeden kraj może stawić czoło mrocznym siłom zagrażającym renesansowym przemianom – jest nim Anglia, którą włada niezwykle inteligentna Elżbieta I. Odważna i uparta, ale też świadoma, że tej wojny nie wygra samym orężem. W momencie, gdy angielski skarbiec świeci pustkami, potrzebuje broni, dzięki której uda się jej stoczyć zupełnie inną wojnę… Wojnę podstępów, tajnych szyfrów i sekretów.

Charyzmatyczny John Dee, uczony, żołnierz i alchemik, jest lojalny jedynie wobec nauki… i swojej władczyni. Dla niej, kobiety, której nie wolno mu kochać, jest gotów ryzykować życie. I tak staje się „oczami królowej”.

"Oczy królowej" to trzymający w napięciu, emocjonujący thriller historyczny, idealny dla fanów Kena Folletta i Dana Browna. [Opis wydawcy]

Jak mogę...
wybierz stronę
zapisać się do biblioteki?
zamówić/ zarezerwować książkę?
przedłużyć termin zwrotu?
przetwarzanie danych osobowych
Kalendarz
wto
23
kwi
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich: Mikołajkowe potyczki w bibliotece
kategoria: Światowy Dzień Książki
data: 23.04.2024
godz.: 9:00
miejsce: EUREKA Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, Kasprowicza 12
wto
23
kwi
Klub Malucha: Jak krasnal wiosny szukał
kategoria: Klub Malucha
data: 23.04.2024
godz.: 9:00
miejsce: Filia nr 2 Ostróg, Bielska 12
wto
23
kwi
Klub Przyjaciół Biblioteki
kategoria: Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu
data: 23.04.2024
godz.: 17:00
miejsce: Filia nr 2 Ostróg, Bielska 12
Zaproponuj tytuł
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij motocykl.
Zapytaj bibliotekarza
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij parasol.
Portal https://www.biblrac.pl/ wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij