zaloguj się bip Szukaj
Zamknij
Znajdź książkę, muzykę, film...
Polecane
Zobacz wszystkie »
Krzysztof Wielicki-Solo
Solo
Autor:Krzysztof Wielicki
Tłumacz:
Wydawca:Agora
Rok wydania:2022
Seria:
Gatunek:Biografie i pamiętniki
 
Książka dostępna w:Wypożyczalnia Główna
 
Tagi: Krzysztof Wielicki, wspinacze wysokogórscy, alpinizm, Himalaje, Karakorum, literatura podróżnicza, pamiętniki i wspomnienia, kultura fizyczna i sport
Opis

„Nawet gdy jestem sam, nie czuję się samotny. Wiem, że ktoś na mnie czeka w bazie, w domu. Dwudniową samotność można polubić, bo ona wynika z realizacji marzenia. Boję się samotności w życiu”.

Krzysztof Wielicki jest piątym człowiekiem na świecie, który zdobył wszystkie czternaście ośmiotysięczników. Samotnie wspinał się na Broad Peak, Lhotse, Dhaulagiri, Makalu, Nanga Parbat… Wydawać, by się mogło, że jego kariera wspinaczkowa nie ma już przed czytelnikami tajemnic. A jednak. Solo to zapis samotnych wejść Krzysztofa Wielickiego na najwyższe góry świata okraszony subtelnie podanymi refleksjami autora – bohatera o kondycji człowieka, o górach, partnerstwie i samotności.

Alpinizm stawia na wartości, które wykluczają samotność: partnerstwo liny, zaufanie, uważność, troska o drugiego człowieka. Wspólne przeżycia są pełniejsze, wtedy lepiej smakują sukcesy, a porażki są mniej gorzkie. Skąd zatem ta potrzeba samotnej wspinaczki? Czy jest świadomym wyborem, czy dręczącą ambicją? Efektem splotu okoliczności?

Czy samotność w górach jest głębsza, pełniejsza, bardziej dojmująca? Pomaga czy przeszkadza? Paraliżuje, czy da się ją oswoić? Czegoś uczy, a może dodaje jedynie strach do ciszy i pustki?

Czy poznał odpowiedzi na te pytania? [Opis wydawcy]

Jak mogę...
wybierz stronę
zapisać się do biblioteki?
zamówić/ zarezerwować książkę?
przedłużyć termin zwrotu?
przetwarzanie danych osobowych
Kalendarz
śro
20
maj
Witraż z suszonych kwiatów – warsztaty
kategoria: Warsztaty i kursy
data: 20.05.2026
godz.: 16:00
miejsce: Filia Publiczno-Szkolna nr 3 Ocice, ul. Tuwima 1
śro
20
maj
Jak złapać dzieci na wspólne czytanie? Spotkanie z Małgorzatą Swędrowską
kategoria: Spotkania autorskie dla dorosłych
data: 20.05.2026
godz.: 16:30
miejsce: Filia Publiczno-Szkolna nr 10 Markowice, ul. Jordana 6
śro
20
maj
Biblioteczny Klub Filmowy
kategoria: Biblioteczny Klub Filmowy
data: 20.05.2026
godz.: 17:00
miejsce: Stacja Młodych, Plac Dworcowy 1
Zaproponuj tytuł
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij walizkę.
Zapytaj bibliotekarza
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij parasol.
Portal https://www.biblrac.pl/ wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij