zaloguj się
Znajdź książkę, muzykę, film...
Treść strony
Tytuł
Autor
na stronie w katalogu

Kalendarz wydarzeń

Archiwum wydarzeń
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pani od Wierszyków, czyli Wanda Chotomska dzieciom”
śro
27
mar
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pani od Wierszyków, czyli Wanda Chotomska dzieciom”
kategoria:Konkursy plastyczne
terminy wydarzenia:27.03.2019
godz.:16:00
miejsce:Eureka-Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
organizator:MiPBP w Raciborzu

249 prac wpłynęło na tegoroczny Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany tradycyjnie przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu. Tym razem uczestnicy zmierzyli się z twórczością Pani od Wierszyków, czyli Wandy Chotomskiej.

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod nazwą „Pani od Wierszyków, czyli Wanda Chotomska dzieciom” wzięło udział 268 uczestników w wieku od 3 do 64 lat z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz Radzionkowa, Bytomia, Brzeźna Szlacheckiego czy Rybnika. Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki tematycznie związanej z bohaterami książek Wandy Chotomskiej. Najczęściej prezentowane były utwory „Kokoszki’, „Jacek i Agatka”, „Dziesięć bałwanków”, „Kurczę blade” czy „Spacer z psem”.

Prace oceniane były w następujących kategoriach wiekowych: kategoria I – do lat 6, kategoria II – od 7 do 10 lat, kategoria III – od 11 do 14 lat, kategoria IV – powyżej 15 lat, kategoria V – rodzinna (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów).

Wyniki konkursu:

Ilustracje - Wyróżnienia do 6 lat

Nikodem Niziołek 6 l., Przedszkole nr 23 Racibórz - „Kot”

Magdalena Parma 3 l., Przedszkole nr 12 Racibórz – „Dziesięć bałwanków”

Antonina Fac 6 l., Przedszkole nr 12 Racibórz – „Kołysanka dla żaby”

Bartłomiej Pawlas 6 l., Przedszkole nr 10 Racibórz – „Wrona i gawron”

Marta Pientka 6 l., Przedszkole Łańce – „Hipopotam lubi błoto”

Maja Wziontek 6 l., ZSP nr 2 Racibórz – „Czy tutaj mieszka królewna Śnieżka”

Lena Kołek 4 l., ZSP Pogrzebień – „Motyl”

Laura Sawczuk 6 l., Przedszkole Miejskie nr 63 Bytom – „Hipopotam”

 

Ilustracje- Nagrody do 6 lat

I miejsce - Marta Walach 6 l., ZSP Borucin – „Mama Wróżka”

I miejsce – Paulina Kaziur 6 l., Świetlica Chałupki – „Jacek i Agatka”

II miejsce – Lena Kluzek 6 l., Świetlica Chałupki – „Panna Kreseczka”

II miejsce – Alicja Wardęga 6 l., Filia Brzezie – „Motyl”

III miejsce - Lena Walke 6 l., Filia Markowice – „Nasze ptaki”

III miejsce – Nicola Chłapek 6 l., Przedszkole Zabełków –„Po co krowie rogi na głowie”

 

Ilustracje - Wyróżnienia 7-10 lat

Fabian Lasak 7 l., ZSP Borucin – „Po co krowie rogi na głowie”

Agata Achtelik 8 l., SP Nędza – „Muchy w nosie”

Julia Płotek 8 l., Bojanów – „Za górami za lasami”

Agata Wrazidło 10 l., Filia Brzezie – „Król jamników”

Justyna Kaziur 9 l., Świetlica Chałupki – „Jacek i Agatka”

Weronika Kłok 9 l., SP 15 Racibórz – „Taniec z wężem”

 

Ilustracje – Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Julia Buchwald 7 l., ZSP Borucin – „Bańkowice Mydlane”

I miejsce – Paweł Tomas 10 l., SP Zabełków – „Jacek i Agatka”

II miejsce – Magdalena Śmieszek 9 l., SP Nędza – „Hipopotam lubi błoto”

II miejsce – Gabriela Keler 10 l., SP 13 Racibórz – „Mysia mowa”

III miejsce – Karol Czerwiński 9 l., Świetlica Chałupki – „Pan Motorek”

III miejsce – Laura Skibińska 9 l., SP 15 Racibórz – „Kornik i mól”

 

Ilustracje - Wyróżnienia 11-14 lat

Aleksandra Jakubczyk 13 l., PSP Łany – „Pan Astronom mówi o planetach”

Sara Sosna 12 l., PSP Łany –„Dzieciom śnią się księżyce”

 

Ilustracje – Nagrody 11-14 lat

I miejsce – Maya Kreuzer 13 l., SP 13 Racibórz – „Mysia mowa”

I miejsce – Alicja Socha 12 l., SP 13 Racibórz – „Fortepian”

II miejsce – Weronika Wąsik 13 l., PSP Łany – „Dzieci puszczają zajączki”

II miejsce – Laura Bulga 13 l., PSP Łany – „Podróże na piórze”

III miejsce - Andrzej Wierzbicki 13 l., SP 13 Racibórz – „Kurcze blade”/”Wkoło łodzi bocian chodzi”

 

Ilustracje – Nagrody Prace rodzinne

I miejsce – Magdalena Koloch 5 l., Agnieszka Koloch, Maria Koloch, Racibórz

II miejsce – Paulina Kurek 3 l., Kacper Kurek 8 l., Katarzyna Kurek, Brzeźnica – „Kurcze blade”

III miejsce – Kacper Staniczek 7 l., Magdalena Staniczek, Kobyla – „Dlaczego ciele ogonem miele”

 

Kukiełki - Wyróżnienia do 6 lat

Wanda Potaczek 4 l., Przedszkole nr 12 Racibórz – „Dziesięć bałwanków”

 

Kukiełki - Nagrody do 6 lat

I miejsce – Oriana Chęć 6 l., Świetlica Chałupki – „Panna Kreseczka”

II miejsce - Milena Studnic 4 l., Świetlica Zabełków – „Świnka”

III miejsce – Daniel Kupka 4 l., Świetlica Zabełków – „Filipek”

 

Kukiełki - Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Błażej Nawrocki 9 l., Świetlica Zabełków – „Spacer z psem”

II miejsce - Julia Studniczek 8 l., Świetlica Zabełków – „Spacer z psem”

III miejsce – Michaela Paris 9 l., ZSP Brzeźnica – „Motyl”

 

Kukiełki - Wyróżnienia 11-14 lat

Paulina Łata 11 l., Świetlica Zabełków – „Dwa barany”

Laura Lazar 13 l., SP 13 Racibórz – „Staszek”

 

Kukiełki - Nagrody 11-14 lat

I miejsce – Andrzej Wierzbicki 13 l., SP 13 Racibórz – „Jacek i Agatka”

II miejsce – Wojciech Starzak 13 l., SOSWNiS Racibórz – „ Kokoszki”

III miejsce – Marta Lemanczyk 12 l., ZS Brzeźno Szlacheckie – „Filipek”

 

Kukiełki – Wyróżnienia Prace rodzinne

Liliana Franica 6 l., Magdalena Franica, Kornowac - „Tadek Niejadek”

 

Kukiełki – Nagrody Prace rodzinne

I miejsce – Magdalena Koloch 5 l., Agnieszka Koloch, Teresa Koloch, Racibórz – „Dziadek na rowerze”

II miejsce - Emilia Węglorz 8 l., Dorota Węglorz, Kobyla – „Kurcze blade”

II miejsce – Filip Franiczek 6 l., Joanna Franiczek, Filia Brzezie

III miejsce – Marta Stochla 6 l., Anna Stochla l. 8., Renata Sosińska-Stochla, Brzeźnica – „Placek”

 

Pacynki – Nagrody 7-10 lat

Antonina Żukowska 9 l., Rybnik – „Kokoszki”

 

Pacynki – Nagrody 11-14 lat

Oliwia Marciniak 13 l., SP 13 Racibórz – „Mysia mowa”

 

Pacynki– Nagrody Prace rodzinne

Anna Michałek 8 l., Ewa Michałek, Kobyla – „Czaprak”

Stanisław Żołyński 8 l., Danuta Żołyńska, Filia Ocice

 

Prace komputerowe - Wyróżnienia do 6 lat

Liliana Franica 6 l., Przedszkole Pogrzebień – „Gdyby tygrysy jadły irysy”

Zuzanna Głombik 6 l., ZSP Brzeźnica – „Na majówkę na wędrówkę”

Paulina Ćwirta 6 l., ZSP Brzeźnica – „Boogie woogie dla papugi”

 

Prace komputerowe - Wyróżnienia 7-10 lat

Nadia Lempa 10 l., SP Rydułtowy – „Kartofle z ogniska”

Denis Kocjan 10 l., ZSP Borucin – „Myszka”

 

Prace komputerowe – Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Karol Bulenda 8 l., ZSP Brzeźnica – „Kokoszki”

II miejsce – Natalia Masny 9 l., SP Rydułtowy – „Kurcze blade”

III miejsce – Emilia Rojek 9 l., SP Rydułtowy – „Myszka”

 

Prace komputerowe - Wyróżnienia 11-14 lat

Mateusz Wąsowski 11 l., SP Rydułtowy – „Kartofle z ogniska”

 

Laureaci konkursu zostali nagrodzeni książkami i pamiątkowymi dyplomami. Finał uświetnił znakomity występ młodych aktorów z ZSP nr 2 w Ocicach pod kierunkiem pani Anny Płonki. Najbardziej znane wiersze Wandy Chotomskiej w ciekawych aranżacjach rozbawiły zarówno dzieci, jak i rodziców.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Nagrodzone prace można oglądać w naszej bibliotecznej Galerii GAWRA przy ul. Kasprowicza 12.

Tagi: konkurs plastyczny, wanda chotomska

Galeria - Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pani od Wierszyków, czyli Wanda Chotomska dzieciom”
Pliki do pobrania
Chotomska Regulamin-plastyczny.docx(plik DOCX, 24,12 KB)
Chotomska zgłoszenie-uczestnik niepełnoletni.docx(plik DOCX, 19,54 KB)
Chotomska zgłoszenie-uczestnik pełnoletni.docx(plik DOCX, 19,61 KB)
Chotomska zgłoszenie-praca rodzinna.docx(plik DOCX, 19,57 KB)
Chotomska zgoda dla szkół.docx(plik DOCX, 20,71 KB)
Jak mogę...
wybierz stronę
zapisać się do biblioteki?
zamówić/ zarezerwować książkę?
przedłużyć termin zwrotu?
przetwarzanie danych osobowych
Kalendarz
wto
24
wrz
Ałbena Grabowska-spotkanie autorskie
kategoria: Spotkania autorskie dla dorosłych
data: 24.09.2019
godz.: 16:30
miejsce: Filia nr 2 Ostróg, ul. Bielska 12
śro
25
wrz
Fantastyczny Klub Filmowy
kategoria: Inne
data: 25.09.2019
godz.: 18:00
miejsce: Eureka-Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
czw
26
wrz
DKK dla młodzieży
kategoria: Dyskusyjny Klub Książki dla Młodzieży
data: 26.09.2019
godz.: 16:00
miejsce: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Zaproponuj tytuł
tytuł*:
autor*:
e-mail*:
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij walizkę.
Zapytaj bibliotekarza
imię i nazwisko*:
e-mail*:
treść zapytania*:
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij motocykl.
Portal https://www.biblrac.pl/ wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij