zaloguj się bip Szukaj
Zamknij
Znajdź książkę, muzykę, film...

Kalendarz wydarzeń

Archiwum wydarzeń
czw
18
lip
Lato z biblioteką: Harry Potter cz.2
kategoria:Lato z Biblioteką
terminy wydarzenia:18.07.2019
godz.:11:00
miejsce:Eureka-Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
organizator:MiPBP w Raciborzu

To był pełen magii tydzień z Harrym Potterem w raciborskiej bibliotece! Na czwartkowych zajęciach w ramach „Lata z biblioteką” uczestnicy poznali książkę „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” J. K Rowling.

Po Hogwarcie przyszedł czas na Durmstrang i Beauxbatons! W czwartkowe przedpołudnie dzieci odwiedziły kolejne szkoły magii, w których oddały się nauce tworzenia eliksirów, w tym najsilniejszej pod względem działania amortencji w skład której wchodzą m.in. płatki irysów, skórka pomarańczy czy zarodnik paproci. Każdy z uczestników tworzył także swoją własną Księgę zaklęć oraz na podstawie wylosowanego zwierzęcia rysował Patronusa. Na koniec wszyscy wyczarowali z plasteliny niewielkie stworzenia pilnujące drzew, czyli Nieśmiałki.

W najbliższy wtorek 23 lipca uczestnicy „Lata z biblioteką” wybierają się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie a w czwartek organizatorzy zapraszają na niezwykły dzień z pełną radości i szalonych pomysłów Karolcią, bohaterką powieści Marii Krüger.

Tagi: lato z biblioteką, harry potter

Galeria - wakacje 18.07.2019
Jak mogę...
wybierz stronę
zapisać się do biblioteki?
zamówić/ zarezerwować książkę?
przedłużyć termin zwrotu?
przetwarzanie danych osobowych
Kalendarz
wto
01
lip
wto
26
sie
Lato z Biblioteką: Z Disneyem dookoła świata
kategoria: Lato z Biblioteką
data: 01.07-26.08.2025
godz.: 11.00-14.00
miejsce: Eureka - Wypozyczalnia dla dzieci i młodzieży, ul. Kasprowicza 12
śro
16
lip
Lato z Biblioteką Warsztaty LEGO Education SPIKE Essential dla dzieci w wieku 7-9 lat
kategoria: Lato z Biblioteką
data: 16.07.2025
godz.: 13.00
miejsce: Filia Publiczno-Szkolna nr 5 Płonia, ul. Sudecka 2
sob
19
lip
Letni Teatr na Schodach: „Taka Piosenka Taka Ballada” - koncert Piosenki Poetyckiej w wykonaniu Agnieszki Grochowicz z zespołem
kategoria: Lato z Biblioteką
data: 19.07.2025
godz.: 19:00
miejsce: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Zaproponuj tytuł
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij motocykl.
Zapytaj bibliotekarza
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij motocykl.
Portal https://www.biblrac.pl/ wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij