zaloguj się
Znajdź książkę, muzykę, film...
Treść strony
Tytuł
Autor
na stronie w katalogu

Kalendarz wydarzeń

Archiwum wydarzeń
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny  „Hej, przygodo!”
czw
28
lis
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Hej, przygodo!”
kategoria:Konkursy plastyczne
terminy wydarzenia:28.11.2019
godz.:16:00
miejsce:Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
organizator:MiPBP w Raciborzu

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Hej, przygodo” wzięło udział 471 uczestników z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz m.in. Olsztyna, Lęborka, Lublina, Płocka, Gryfina, Białej Podlaskiej, Zduńskiej Woli, Żor, Nowego Targu, Chełma, Gorzyc k/Sandomierza, Warszawy, Koszalina, Brzeźna Szlacheckiego (woj. pomorskie), Dolaszewa (woj. wielkopolskie), Bielska-Białej i Dłutowa (woj. łódzkie).

Prace oceniane były w następujących kategoriach wiekowych: kategoria I – do lat 6, kategoria II – od 7 do 10 lat, kategoria III – od 11 do 14 lat, kategoria IV – powyżej 15 lat, kategoria V – rodzinna (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów).

Prace nawiązywały m. in. do książek Astrid Lindgren („Pippi Pończoszanka”, „Emil ze Smalandii”), „O psie, który jeździł koleją”, „W 80 dni dookoła świata”, Wśród bohaterów najczęściej pojawiał się: Harry Potter, Scooby Doo, Bolek i Lolek, Sherlock Holmes, Pan Kuleczka i Rumcajs.

Jury w składzie: Małgorzata Szczygielska – przewodnicząca, Marzena Mróz i Magdalena Pordzik-Paskuda w dniu 18 listopada 2019 r. przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Ilustracje - Wyróżnienia do 6 lat

Bartosz Ślusarczyk 4 l., Filia nr 9 Brzezie – „Bolek i Lolek”

Artem Buravskyi 4 l., Borkowo – „Przygody Rumcajsa”

Laura Paszuk 6 l., Chełm – „Nowe przygody Bolka i Lolka”

Maja Wasiuta 6 l., Pogrzebień – „Bolek i Lolek”

Jan Krakowczyk 5 l., Filia nr 9 Brzezie – „Reksio”

 

Ilustracje- Nagrody do 6 lat

I miejsce – Aleksander Żbikowski 6 l., Płock - „Nela na tropie przygód”

I miejsce – Piotr Bogucki 6 l., Płock - „Król Maciuś Pierwszy”

II miejsce - Aleksandra Kszuk 4 l., Brzeźnica – „Bolek i Lolek”

II miejsce – Jagoda Sokolnicka 6 l., Płock – „Król Maciuś Pierwszy”

III miejsce - Martyna Mikołajczyk 6 l., Nowy Targ – „Kopciuszek”

III miejsce – Zuzanna Jarzębowska 5 l., Borkowo – Seria o Panu Kuleczce

III miejsce – Jagoda Wiecheć 5 l., Racibórz - „Bolek i Lolek – „Tola”

 

Ilustracje - Wyróżnienia 7-10 lat

Alicja Borowicz 9 l., Zofia Twaróg 9 l., Racibórz – „Przygody Pippi”

Jakub Komor 8 l., Nędza – „ Scooby Doo Straszny Dwór”

Bianka Michniewicz 9 l., Racibórz - „O psie, który jeździł koleją”

Antonina Żukowska 9 l., Rybnik – „Lotta z ulicy Awanturników”

Ksawery Kosiba 10 l., Żory – „Afryka Kazika”

Aleksandra Loll 8 l., Brusy – „Pippi Pończoszanka”

Antonina Okruta 9 l., Tomice – „Akademia Pana Kleksa”

Hanna Błażejowska 7 l., Bielsko-Biała – „Florka – zapiski ryjówki”

 

Ilustracje – Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Julia Sip 10 l., Żory – „Pippi Pończoszanka”

I miejsce – Nikola Chłapek 7 l., Zabełków – „Pippi Pończoszanka”

II miejsce - Karolina Żurek 9 l., Zabełków – „Pippi Pończoszanka”

II miejsce – Amelia Sarnowska 8 l., Płock – „Przygody Pędrka Wyrzutka”

III miejsce – Karol Czerwiński 9 l., Chałupki – „Podróże Tappiego po szumiących morzach”

III miejsce – Fabian Lenard 8 l., Lubomia - „Pamiętnik Czarnego Noska”

 

Ilustracje - Wyróżnienia 11-14 lat

Aleksandra Bednarz 12 l., Szczebrzeszyn – „W 80 dni dookoła świata”

Katarzyna Włodarczyk 13 l., Miszkowice - „W 80 dni dookoła świata”

Edyta Blokesz 11 l., MDK Racibórz – „Chowańce”

Rafał Paryniak 12 l., Oleszyce – „Tajemnice starego pałacu. Duch z Niewiadomic”

Antonina Stenka 12 l., Lębork – „Czarne stopy”

Maja Celmer 14 l., Płock – „Przygody Pędrka Wyrzutka”

Alina Trojak 11 l., Lublin – „Kraina pradawnego mroku”

Blanka Mrohs 12 l., Nędza - „Stary niedźwiedź”

 

Ilustracje – Nagrody 11-14 lat

I miejsce – Oliwia Bandrowska 13 l., Gryfino – „Mały Książę”

I miejsce – Maksym Ornaf 13 l., Dłutów - „W 80 dni dookoła świata”

II miejsce – Igor Makowski 12 l., Lublin – „Winnetou”

II miejsce - Paweł Wawer 13 l., Lublin - „W 80 dni dookoła świata”

III miejsce - Kinga Broda 11l., Lębork – „Bolek i Lolek”

III miejsce - Paweł Tomas 11l., Zabełków – „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”

 

Ilustracje –Wyróżnienia kategoria pow. 15 lat

Oskar Floręcki 24 l., Płock – „Gangster”

 

Ilustracje – Nagrody kategoria pow. 15 lat

I miejsce – Angelika Krzykała 20 l., Racibórz - „Ostatni Mohikanin”

II miejsce – Julia Boroń 15 l., Gorzyce k/Sandomierza – „Przygody Sherlocka Holmesa”

 

Ilustracje - Nagrody Kategoria Prace rodzinne

I miejsce – Staś Plata-Salomon 4 l., Ewa Plata-Salomon, Racibórz – „Zagadki Bolka i Lolka”, „Koszmarny Karolek”, „Koncert Szczurów”, „Scooby Doo i Śnieżny potwór”, „Rumcajs”

II miejsce – Antonina Niebisz 4 l., Monika Niebisz, Filia nr 9 Brzezie – „Reksio”

III miejsce – Fabian Lenard 8 l., Iwo Lenard 10 l., Ewa i Aleksander Lenard, Lubomia – „Calineczka”

 

Kukiełki - Wyróżnienie do 6 lat

Wojciech Kubic 4 l., Racibórz – „Seria o Krowie Matyldzie”

 

Kukiełki - Nagrody do 6 lat

I miejsce – Damian Kitel 6 l., Brzeźnica – Seria o Krowie Matyldzie

II miejsce - Dawid Gomółka 4 l., Brzeźnica – „Pan Kuleczka”

III miejsce – Dawid Kostka 5 l., Brzeźnica – „Przygody Rumcajsa”

 

Kukiełki – Wyróżnienia 7-10 lat

Dawid Wowrek 8 l., Brzeźnica – „Pippi Pończoszanka”

Marta Wydra 9 l., Racibórz - „Pippi Pończoszanka”

Natan Syrnik 8 l. Nędza – „Pinokio”

Franciszek Jankowski 7 l., Turze – „Pax”

 

Kukiełki - Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Julia Staszak 8 l., Dolaszewo – „Pan Kuleczka”

II miejsce – Szymon Winkowski 8 l., Gójsk – „Emil ze Smolandii”

III miejsce – Antonina Sywulak 7l., Chałupki – „Plastusiowy pamiętnik”

III miejsce – Zofia Kubacka 9 l. Dolaszewo – „Lessie, wróć”

 

Kukiełki – Wyróżnienia 11-14 lat

Kamila Marek 11 l., Gliwice – „Podróż za jeden uśmiech”

Marta Lemanczyk 12,5 l., Brzeźno Szlacheckie - „Winnetou”

 

Kukiełki – Nagrody 11-14 lat

I miejsce – Bartosz Chęć 11 l., Chałupki – „Przygody Rumcajsa”

II miejsce – Laura Lazar 13 l., Racibórz – „Harry Potter”

III miejsce – Karolina Klaja 14 l., Żory - „Przygody krasnala Hałabały”

 

Kukiełki – Wyróżnienia Kategoria Prace rodzinne

Natan Furca 10 l., Teresa Bafia, Żory – „Piraci z Karaibów”

 

Kukiełki – Nagrody Kategoria Prace rodzinne

I miejsce – Julia Dokurno, 11 l., Katarzyna Eljasian-Dokurno, Olsztyn - „Trzej muszkieterowie”

I miejsce – Anna Stefunyn 8 l., Izabela Stefunyn, Nędza - „Akademia Pana Kleksa”

II miejsce – Marta Stochla 7 l., Anna Stochla 9 l., Renata Stochla, Brzeźnica - „Pippi Pończoszanka”

III miejsce – Alicja Piwowar 6 l., Krystyna Zebrała-Piwowar, Brzeźnica – Seria o Cukierku

III miejsce – Bartosz Głombik 3 l., Patrycja Głombik, Brzeźnica – „Pan Kuleczka”

 

Pacynki – wyróżnienia 7 – 10 lat

Emilia Pielczyk 9 l., Rudnik - „Pippi wchodzi na pokład”

Julia Wagner 7 l., Rudnik - „Operacja podmuch wiatru”

 

Pacynki – Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Milena Maińczyk 7 l., Rudnik - „Operacja zjawa”

II miejsce – Dawid Marcinek 10 l., Rudnik – „O psie, który jeździł koleją”

III miejsce - Martyna Bukowska 9 l., Bielsko-Biała - „Harry Potter”

 

Pacynki – kategoria rodzinna – wyróżnienia

Adrian Sojda 3 l., Kamila Sojda, Rydułtowy – Seria o Basi

Karolina Dorywalska 3,5 l., Agata Dorywalska, Lębork - Seria o Basi

 

Prace komputerowe – Wyróżnienia do 6 lat

Alicja Piwowar 6 l., Brzeźnica – „Bolek i Lolek”

 

Prace komputerowe - Wyróżnienia 7-10 lat

Jakub Kalbarczyk 8 l., Rudnik - „Pippi Pończoszanka”

Marianna Baranowska 9 l., Lębork -„Pippi Pończoszanka”

Izabela Grunholc 10 l., Lębork - „Szkoła Detektywów Emila Wykopka. Porwanie.”

 

Prace komputerowe – Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Julia Anker 10 l., Koszalin – „Głupcio żeglarz rusza w świat!.”

II miejsce – Paulina Borowska 9 l., Biała Podlaska – „Ronja, córka rozbójnika”

III miejsce – Weronika Ostaszewska 9 l., Koszalin - „Pippi na zielonej wyprawie z tabliczką mnożenia”

 

Prace komputerowe - Nagrody 11-14 lat

I miejsce – Zofia Dys 13 l., Koszalin – „Winnetou”

I miejsce – Ksawery Bęś – 12 l., Racibórz - „Opowieści o pilocie Pirxie”

II miejsce – Daniel Chwołka 13 l., Świerklany – „Władca Pierścieni”

II miejsce – Maja Karwowska 13 l., Koszalin – „Lot nad Indiami”

III miejsce – Daria Patelczyk 12 l., Lębork - „Amelia i Kuba – Tajemnica Dębowej Krainy”

III miejsce – Karolina Foja 14 l., Świerklany - „Ania z Zielonego Wzgórza”

 

Prace komputerowe - Wyróżnienia powyżej 15 lat

Weronika Staniszewska 16 l., Zduńska Wola - „Zwiadowcy”

Tagi: konkurs plastyczny, hej przygodo

Galeria - Hej przygodo finał konkursu 28.11.2019
Pliki do pobrania
Hej przygodo! Regulamin-plastyczny.pdf(plik PDF, 419,4 KB)
Hej przygodo! Zgłoszenie-uczestnik niepełnoletni.pdf(plik PDF, 191,53 KB)
Hej przygodo! Zgłoszenie-uczestnik pełnoletni.pdf(plik PDF, 192,19 KB)
Hej przygodo! Zgłoszenie-praca rodzinna.pdf(plik PDF, 362,74 KB)
Hej przygodo! Zgoda dla szkół.pdf(plik PDF, 369,57 KB)
Hej przygodo! Lista lektur .pdf(plik PDF, 198,56 KB)
Jak mogę...
wybierz stronę
zapisać się do biblioteki?
zamówić/ zarezerwować książkę?
przedłużyć termin zwrotu?
przetwarzanie danych osobowych
Kalendarz
wto
07
sty
pią
31
sty
Plebiscyt na Książkę Roku 2019
kategoria: Inne
data: 07-31.01.2020
godz.:
miejsce: Biblioteka, filie i oddziały biblioteki
czw
23
sty
Spotkanie Noworoczne Vincent V. Severski
kategoria: Spotkania autorskie dla dorosłych
data: 23.01.2020
godz.: 18:00
miejsce: Biblioteka ul.Kasprowicza 12
pią
24
sty
Noc z grami bez prądu
kategoria: Zima z Biblioteką
data: 24.01.2020
godz.: 20:00
miejsce: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Zaproponuj tytuł
tytuł*:
autor*:
e-mail*:
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij motocykl.
Zapytaj bibliotekarza
imię i nazwisko*:
e-mail*:
treść zapytania*:
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij walizkę.
Portal https://www.biblrac.pl/ wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij