zaloguj się bip Szukaj
Zamknij
Znajdź książkę, muzykę, film...

Kalendarz wydarzeń

Archiwum wydarzeń
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „20 lat Harry'ego Pottera w Polsce”
czw
19
mar
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „20 lat Harry'ego Pottera w Polsce”
kategoria:Konkursy plastyczne
terminy wydarzenia:19.03.2020
godz.:16:00
miejsce:Eureka-Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
organizator:MiPBP w Raciborzu

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „20 lat Harry`ego Pottera w Polsce” wzięło udział 699 uczestników z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz m.in. Warszawy, Białegostoku, Płocka, Rzeszowa, Gdyni, Lublina, Krakowa, Szubina, Serocka, Nowego Sącza, Zakopanego, Łeby, Myszkowa, Gliwic, Gdańska, Katowic, Dąbrowy Górniczej, Wrocławia, Rybnika, Milejowa, Ustki, Włocławka, Mielca, Trzcińska-Zdroju, Kołobrzegu, Łodzi, Oleszyc, Tucholi, Żyrardowa, Wasilkowa, Kłobucka, Zabrza, Tychów, Słupska, Ludźmierza, Zamościa i Żor.

Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki tematycznie związanej z bohaterami serii „Harry Potter” J.K. Rowling. Prace oceniane były w następujących kategoriach wiekowych: kategoria I – do lat 6, kategoria II – od 7 do 10 lat, kategoria III – od 11 do 14 lat, kategoria IV – powyżej 15 lat, kategoria V – rodzinna (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów).

Prace najczęściej przedstawiały: Harry`ego Pottera, Rona, Hermionę oraz Zgredka. Nie zabrakło również „czarnych charakterów”: lorda Voldemorta czy Bellatriks Lestrange.

Jury w składzie: Małgorzata Szczygielska – przewodnicząca, Marzena Mróz i Magdalena Wieder w dniu 10 marca 2020 r. przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Ilustracje- Nagrody do 6 lat

I miejsce – Łucja Kowalska 5 l., Jankowice – „Harry Potter i Czara Ognia”

II miejsce – Jacqueline Wałach 6 l., Nieboczowy – „Harry Potter i Komnata Tajemnic”

III miejsce – Paulina Olejniczak 6 l., Syrynia – „Hagrid i Hardodziob”

III miejsce – Kuba Rybka 5 l., Wodzisław Śląski – „Harry Potter”

Ilustracje - Wyróżnienia do 6 lat

Susannah Matuszczak 4 l., Warszawa – „Hermiona i jej eliksiry”

Ilustracje- Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Agata Porębska 7 l., Bojanów – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”

I miejsce – Faustyna Kegel 10 l., Roszków – „Harry Potter”

II miejsce - Zuzanna Kurek 9 l., Kłobuck – „Harry Potter i Zakon Feniksa”

II miejsce – Katarzyna Jarosz 7 l., Racibórz – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”

III miejsce – Hanna Sornek 10 l., Tychy – „Zgredek”

III miejsce – Igor Romanowski 9 l., Kołobrzeg – „Harry Potter i Komnata Tajemnic”

Ilustracje - Wyróżnienia 7-10 lat

Victoria Dębek 10 l., Serock – „Luna”

Hanna Musioł 10 l., Racibórz – „Hedwiga”

Natan Furca 10 l., Żory – „Harry Potter”

Bartek Szmig 10 l., Racibórz – „Harry Potter”

Pola Rabicka 10 l., Wieliczka – „Złote Trio”

Ilustracje - Nagrody 11-14 lat

I miejsce – Patrycja Markowska 14 l., Ujrzanów – „Siły Dobra i Zła”

I miejsce - Karolina Szymańska kl. 13, Płonne – „Harry Potter i Insygnia Śmierci”

II miejsce – Ida Masternak 12 l., Gdańsk – „Portret Syriusza Blacka”

II miejsce - Laura Lazar 13 l., Kornowac – „Harry Potter”

III miejsce – Igor Trybuszewski 14 l., Giżycko – „Zgredek”

III miejsce – Julia Krawczuk 14 l., Łódź – „Huncwoci”

Ilustracje - Wyróżnienia 11-14 lat

Wojciech Szwarczyński 12 l., Płock – „Harry Potter i Insygnia Śmierci”

Aneta Dmochowska 14 l., Warszawa – „Harry Potter Więzień Azkabanu”

Oliwia Antkowiak 11 l., Pelplin – „Expecto Patronun”

Emilia Łoś 12 l., Włodowice – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”

Hanna Stopa 13 l., Rzeszów – „Zgredek”

Lena Drzewiecka 12 l., Warszawa – „Harry Potter”

Magda Wawrowicz 12 l., Nędza - „Puchata Hedwiga”

Kaja Jakowyszczuk 12 l., Racibórz – „Harry Potter”

Oskar Kabała 12 l., Płock - „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”

Ilustracje - Nagrody pow. 15 lat

I miejsce - Katarzyna Piechnik 18 l., Racibórz – „Łania”

I miejsce – Angelika Krzykała 20 l., Racibórz – „Dementor”

II miejsce – Zuzanna Gancarek 17 l., Kłobuck – „Turniej Trójmagiczny”

II miejsce – Michał Szymaniak 15 l., Lublin – „Harry Potter i Książę Półkrwi”

II miejsce – Emilia Krawczyńska 18 l., Racibórz – „Luna”

III miejsce – Andżelika Tyrcha 15 l., Dłusko Gryfińskie – „Zgredek”

III miejsce – Mateusz Rumiński 19 l., Słupca – „Harry Potter”

III miejsce – Kinga Spruta 18 l., Kobylin – „Harry i Przyjaciele”

Wyróżnienia pow. 15 lat

Mateusz Niedziałek 16 l., Kuźnia Raciborska – „Zgredek”

Dominik Markiewicz 15 l., Szczecin – „Hogwart”

Dorota Miechówka 16 l., Nędza - „Harry w błyszczących okularkach”

Barbara Grudzińska 16 l., Szczecin – „Harry Potter i Czara Ognia”

Paweł Smolik 18 l., Maków Podhalański – „Zamek Harry`ego”

Ilustracje – Nagrody Prace rodzinne

I miejsce – Ksawier Gawliczek 10 l., Oliwier Gawliczek 10 l., Sonia Gawliczek, Mikołów – „Harry Potter”

II miejsce – Julia Kaczor 7 l., Anna Kaczor, Wólka Wojnowska – „Harry Potter i Czara Ognia”

III miejsce – Iwo Lenard 10 l., Ewa Anna Lenard, Lubomia – „Harry Potter i Insygnia Śmierci”

Ilustracje – Wyróżnienia Prace rodzinne

Staś Plata Salomon 5 l., Ewa Plata Salomon, Racibórz – „Harry Potter i Komnata Tajemnic”

Prace komputerowe - Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Adrian Skoczek 10 l., Warszawa – „Harry Potter i Komnata Tajemnic”

Prace komputerowe - Nagrody 11-14 lat

I miejsce – Julia Wosiek 11 l., Lublin – „Harry Potter i Insygnia Śmierci”

I miejsce - Maya Kreuzer 13 l., Racibórz – „Harry Potter”

II miejsce – Maria Rakowska 13 l., Żyrardów – „Harry Potter i Więzień Azkabanu”

II miejsce – Mikołaj Myśliwy 11 l., Racibórz – „Zgredek”

III miejsce – Kacper Jaroszewski 14 l., Rybnik – „Ostatnia walka”

Prace komputerowe - Nagrody pow. 15 lat

I miejsce – Klaudia Szałek 16 l., Bielice – „Hermiona w magicznym lesie”

II miejsce – Anna Dobraczyńska 48 l., Biłgoraj – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”

Kukiełki – Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Apolonia Furmańczyk 9 l., Kraków – „Hermiona”

II miejsce – Nicola Giejba 10 l., Łódź – „Minerva McGonagall”

III miejsce – Jacek Furmańczyk 8 l., Kraków – „Harry Potter”

Kukiełki – Wyróżnienia 7-10 lat

Olivia Rawski 8 l., Kędzierzyn Koźle – „Prof. Dumbledore”

Kukiełki – Nagrody 11-14 lat

I miejsce – Paweł Tomas 11 l., Zabełków – „Mandragora”

II miejsce – Oskar Dębek 13 l., Serock – „Dolores Umbridge”

II miejsce – Grzegorz Sobkiewicz 12 l., Stalowa Wola – „Dobroduszny Hagrid”

III miejsce – Mikołaj Pisarski 13 l., Kąty Węgierskie – „Lord Voldemort”

III miejsce – Wiktor Kalinowski 12 l., Serock – „Zgredek”

Kukiełki - Wyróżnienia 11-14 lat

Joanna Pietrzela 12 l., Lublin – „Rubeus Hagrid”

Kukiełki – Nagrody pow.15 lat

I miejsce – Paulina Kośmider 16 l., Kędzierzyn Koźle – „Severus Snape”

Kukiełki – Nagrody prace rodzinne

I miejsce – Miłosz Cieślar 6 l., Jolanta Głogiewicz, Pilszcz – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”

II miejsce – Oliwia Jaklińska 12 l., Magdalena Jaklińska, Lublin – „Hermiona Grenger”

II miejsce – Lena Tytko 6 l., Justyna Tytko, Racibórz – „Ginny Wasley”

III miejsce – Roksana Sosnowska 9 l., Katarzyna Sosnowska, Wólka Wojnowska – „Harry Potter i Komnata Tajemnic”

Pacynki – Wyróżnienia 7-10 lat

Agnieszka Szałek 9 l., Pszów – „Harry Potter”

Zuzanna Przywara 11 l., Ustka – „Harry Potter”

Pacynki – Wyróżnienia 11-14 lat

Laura Księżyk 12 l., Kędzierzyn Koźle – „Harry Potter. Teatrzyk paluszkowy”

 

Osoby nagrodzone i wyróżnione mogą zgłaszać się po nagrody osobiście w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12, po ponownym otwarciu biblioteki (póki co biblioteka jest zamknięta do 25 marca).

Osoby, które nie mogą zgłosić się osobiście po nagrody, proszone są o kontakt telefoniczny z EUREKĄ- Wypożyczalnią dla Dzieci i Młodzieży pod nr tel. 32 415 37 24 wew.26 do dnia 20 kwietnia.

Tagi: harry potter, konkurs plastyczny

Galeria - 20 lat Harrego Pottera w Polsce - konkurs plastyczny
Pliki do pobrania
Potter plastyczny-regulamin.pdf(plik PDF, 421,37 KB)
Potter plastyczny-praca rodzinna.pdf(plik PDF, 195,39 KB)
Potter plastyczny-uczestnik niepełnoletni.pdf(plik PDF, 195,02 KB)
Potter plastyczny-uczestnik pełnoletni.pdf(plik PDF, 194,98 KB)
Potter plastyczny-zgoda dla szkół.pdf(plik PDF, 374,55 KB)
Jak mogę...
wybierz stronę
zapisać się do biblioteki?
zamówić/ zarezerwować książkę?
przedłużyć termin zwrotu?
przetwarzanie danych osobowych
Kalendarz
wto
25
cze
czw
29
sie
Olimpijskie Lato z Biblioteką
kategoria: Lato z Biblioteką
data: 25.06-29.08.2024
godz.: 11:00
miejsce: EUREKA Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, Kasprowicza 12
śro
26
cze
Zadbaj o siebie: Spotkanie z dietetykiem klinicznym Dominiką Kern
kategoria: Spotkanie w bibliotece
data: 26.06.2024
godz.: 17:00
miejsce: Filia nr 2 Ostróg, Bielska 12
czw
27
cze
Zrobione w domu, pokazane w bibliotece
kategoria: Zrobione w domu pokazane w bibliotece
data: 27.06.2024
godz.: 16:00
miejsce: Filia Publiczno-Szkolna nr 8, Żorska 2
Zaproponuj tytuł
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij piłke.
Zapytaj bibliotekarza
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij piłke.
Portal https://www.biblrac.pl/ wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij