zaloguj się bip Szukaj
Zamknij
Znajdź książkę, muzykę, film...

Kalendarz wydarzeń

Archiwum wydarzeń
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „W krainie baśni Andersena”
czw
10
gru
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „W krainie baśni Andersena”
kategoria:Konkursy plastyczne
terminy wydarzenia:10.12.2020
godz.:12:00
miejsce:Eureka-Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
organizator:Eureka - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „W krainie baśni Andersena” wzięło udział 204 uczestników w wieku od 3 do 63 lat z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz m.in. z Gdyni, Rybnika, Kędzierzyna –Koźla, Jagatowa, Gdańska, Rumii, Zamościa i Żor. Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki tematycznie związanej z bohaterami baśni J. Ch. Andersena. Prace oceniane były w pięciu kategoriach wiekowych. Oprócz najbardziej znanych baśni Andersena, na ilustracjach pojawili się również bohaterowie takich utworów jak „Kwiaty małej Idy”, „Bałwan ze śniegu”, „Słowik” czy „Anioł”.

WYNIKI KONKURSU

Ilustracje- Nagrody do 6 lat

I miejsce – Stanisław Plata-Salomon 5 l., Racibórz – „Kwiaty małej Idy”

II miejsce – Julia Krettek 5 l., Brzeźnica – „Pasterka i kominiarczyk”

III miejsce – Łucja Kowalska 5 l., Jankowice – „Królowa Śniegu”

III miejsce – Maja Kuklińska 6 l., Racibórz – „Królowa Śniegu”

 

Ilustracje - Wyróżnienia do 6 lat

Wiktoria Kęska 5 l., Racibórz – „Calineczka”

Aleksandra Paskuda 6 l., Racibórz – „Brzydkie kaczątko”

Kamila Halota 6 l., Racibórz – „Dziewczynka z zapałkami”

Wiktoria Szweda 5 l., Brzeźnica – „Świniopas”

 

Ilustracje - Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Hanna Kudła 9 l., Zamość – „Calineczka”

I miejsce – Alexander Hepa 9 l., Budziska – „Królowa Śniegu”

II miejsce – Joanna Fila 7 l., Racibórz - „Królowa Śniegu”

II miejsce – Alicja Koloska 10 l., Chałupki – „Brzydkie kaczątko”

III miejsce – Agata Barczuk 7 l., Nędza – „Dziewczynka z zapałkami”

III miejsce – Dorota Krawczuk 10 l., Racibórz – „Calineczka”

 

Ilustracje - Wyróżnienia 7-10 lat

Milena Mruzek 8 l., Bojanów – „Królowa Śniegu”

Julia Wypiór 7 l., Borucin – „Mała syrenka”

Magdalena Wołoch 8 l., Zamość – „Calineczka”

Milena Nowak 10 l., Racibórz – „Dziewczynka z zapałkami”

Michał Blokesz 8 l., Budziska – „Księżniczka na ziarnku grochu”

Delia Mucea 8 l., Ruda Śląska – „Mała syrenka”

Natalia Warzecka 8 l., Ruda Śląska – „Dziewczynka z zapałkami”

Maria Marcol 9 l., Racibórz – „Calineczka”

Antonina Sywulak 9 l., Chałupki – „Calineczka”

 

Ilustracje - Nagrody 11-14 lat

I miejsce – Franciszek Michalak 13 l., Racibórz – „Dzielny ołowiany żołnierzyk”

II miejsce – Julia Sip 12 l., Żory – „Dziewczynka z zapałkami”

III miejsce – Wiktoria Ploch 12 l., Borucin - „Dziewczynka z zapałkami”

 

Ilustracje - Wyróżnienia 11-14 lat

Ewelina Gajdeczka 11 l., Borucin – „Brzydkie kaczątko”

Wiktoria Durczok 13 l., Borucin – „Dzikie łabędzie”

 

Ilustracje - Wyróżnienia pow. 15 lat

Agnieszka Gola 34 l., Czechowice-Dziedzice - „Dziewczynka z zapałkami”

Klaudia Pietrasz 18 l., Tworków – „Najpopularniejsze baśnie Andersena”

Marek Gil 16 l., Kuźnia Raciborska – „Królowa Śniegu”

 

Ilustracje – Nagrody w kat. Prace rodzinne

I miejsce – Karol Cycoń 6,5 l., Liliana Cycoń 4,5 l., Monika Cycoń, Łęg – „Brzydkie kaczątko”

II miejsce – Lena Nieborowska 5 l., Patrycja Nieborowska, Brzeźnica – „Dziewczynka z zapałkami”

III miejsce – Liliana Tużyna 6 l., Anna Tużyna, Racibórz – „Królowa Śniegu”

 

Ilustracje – Wyróżnienia w kat. Prace rodzinne

Alicja Wolnik 3 l., Mikołaj Wolnik 4 l., Anna Wolnik, Brzeźnica – „Księżniczka na ziarnku grochu”

Paulina Szefler 4 l., Justyna Szefler, Brzeźnica - „Dziewczynka z zapałkami”

 

Prace komputerowe - Nagrody

I miejsce – Martyna Głowacka 16 l., Gdynia – „Lustro Królowej Śniegu”

II miejsce – Agnieszka Gola 34 l., Czechowice-Dziedzice – „Słowik”

II miejsce – Weronika Pająk 17 l., Rumia – „Słowik”

III miejsce – Oliwia Krzysiak 13 l., Kędzierzyn-Koźle – „Calineczka”

III miejsce – Ksawery Bęś 13 l., Racibórz – „Dziewczynka z zapałkami”

 

Prace komputerowe - Wyróżnienia

Dawid Kostka 5 l., Brzeźnica – „Motylek”

Dominik Korycik 6 l., Brzeźnica – „Anioł”

 

Kukiełki – Wyróżnienia do 6 lat

Dominik Korycik 6 l., Brzeźnica – „Bałwan ze śniegu”

Patrycja Szweda 6 l., Chałupki – „Dziewczynka z zapałkami”

Amelia Zganiacz 5 l., Chałupki – „Królowa Śniegu”

Paulina Kurek 5 l., Brzeźnica – „Brzydkie kaczątko”

 

Kukiełki – Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Mariusz Żurek 7 l., Zabełków – „Calineczka”

I miejsce – Franciszek Jankowski 8 l., Nędza – „Dzielny ołowiany żołnierzyk”

II miejsce – Bartosz Kurek 7 l., Rudnik – „Królowa Śniegu”

II miejsce – Hanna Mużelak 9 l., Racibórz – „Księżniczka na ziarnku grochu”

III miejsce – Ewa Marek 7 l., Kuźnia Raciborska – „Brzydkie kaczątko”

III miejsce - Filip Brzoska 9 l. Wojnowice - „Dzielny ołowiany żołnierzyk”

III miejsce – Weronika Jasita 7 l., Racibórz – „Calineczka”

 

Kukiełki – Wyróżnienia 7-10 lat

Paulina Nawrocka 7 l., Zabełków – „Dziewczynka z zapałkami”

Natalia Rumpel 8 l., Turze – „Calineczka”

Dorota Stysiał 9 l., Racibórz – „Calineczka”

Jakub Kowalczyk 8 l., Budziska - „Dzielny ołowiany żołnierzyk”

 

Kukiełki – Nagrody w kat. Prace rodzinne

I miejsce – Antoni Serzisko 3 l., Sabina Serzisko, Brzeźnica – „Dzielny ołowiany żołnierzyk”

I miejsce – Kajetan Tański 5 l., Katarzyna Tańska, Racibórz - „Dzielny ołowiany żołnierzyk”

II miejsce – Bartosz Głombik 4 l., Patrycja Głombik, Brzeźnica – „Calineczka”

III miejsce – Emilia Trestka 3 l., Klaudia Trestka, Kuźnia Raciborska – „Królowa Śniegu”

 

Wyróżnienia w kat. Prace rodzinne

Hanna Urbisz 8 l., Mirela Urbisz, Nędza – „W krainie baśni Andersena”

Natan Furca 11 l., Teresa Bafia, Żory – „ Królowa Śniegu”

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Nagrodzone prace można oglądać w Galerii Gawra, mieszczącej się w naszej bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

Informujemy, że laureaci mogą zgłaszać się po nagrody osobiście w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12 od poniedziałku 14 grudnia w godzinach otwarcia biblioteki. Osoby, które nie mogą zgłosić się osobiście po nagrody, proszone są o kontakt telefoniczny pod nr tel. 32 415 37 24 wew.26 do dnia 31 grudnia.

 

Tagi: konkurs plastyczny, w krainie baśni Andersena

Galeria - W krainie baśni Andersena
Pliki do pobrania
zgłoszenie-uczestnik niepełnoletni Andersen.pdf(plik PDF, 260,01 KB)
zgłoszenie-uczestnik pełnoletni Andersen.pdf(plik PDF, 260,34 KB)
zgłoszenie-praca rodzinna Andersen.pdf(plik PDF, 193,3 KB)
zgoda dla szkół Andersen.pdf(plik PDF, 370,82 KB)
Regulamin-plastyczny baśnie Andersena.pdf(plik PDF, 426,09 KB)
Jak mogę...
wybierz stronę
zapisać się do biblioteki?
zamówić/ zarezerwować książkę?
przedłużyć termin zwrotu?
przetwarzanie danych osobowych
Kalendarz
czw
07
sty
sob
30
sty
Plebiscyt na Książkę Roku 2020
kategoria: Inne
data: 07-30.01.2021
godz.:
miejsce: Oddziały i filie biblioteki
sob
30
sty
Konkurs czytelniczy „Książka na metry”
kategoria: Konkursy inne
data: 30.01.2021
godz.:
miejsce: Eureka-Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
Zaproponuj tytuł
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij motocykl.
Zapytaj bibliotekarza
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij piłke.
Portal https://www.biblrac.pl/ wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij