zaloguj się bip Szukaj
Zamknij
Znajdź książkę, muzykę, film...

Kalendarz wydarzeń

Archiwum wydarzeń
Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Alicja w krainie czarów”
czw
24
mar
Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Alicja w krainie czarów”
kategoria:Konkursy plastyczne
terminy wydarzenia:24.03.2022
godz.:16.00
miejsce:Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
organizator:Eureka - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, Galeria Gawra, MiPBP w Raciborzu

 

906 uczestników wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Alicja w Krainie Czarów”!

Przez 2 miesiące uczestnicy w różnym wieku z całej Polski przysyłali prace konkursowe w kategoriach: ilustracje, prace komputerowe, pacynki, kukiełki, prace przestrzenne; nawiązujące do treści powieści „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carolla. 24 marca, w raciborskiej bibliotece odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu z udziałem laureatów.

Uroczystość wręczenia nagród w konkursie tradycyjnie rozpoczęło przedstawienie teatralne, które specjalnie na tę okazję przygotowała grupa teatralna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Ocicach pod kierunkiem Pauliny Michalak. Następnie odczytano nazwiska wszystkich laureatów oraz wręczono nagrody tym, którzy osobiście stawili się na uroczystości. Po części oficjalnej, wszyscy zgromadzeni udali się na zwiedzanie wystawy, którą do końca kwietnia można oglądać w Galerii Gawra Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

 

Prace nadsyłano z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz m.in. Warszawy, Zamościa, Rybnika, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Bydgoszczy, Kępna, Białobłotów, Dębicy, Jaworzna, Oleszyc, Poznania, Rzeszowa, Lublina, Biłgoraja, Gliwic, Rudy Śląskiej, Inowrocławia, Gdyni, Gdańska, Łodzi, Płocka, Katowic i Zakopanego. W tym roku biblioteka otrzymała również prace z Litwy, ze szkoły w Bujwidach.

Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki, pacynki lub pracy przestrzennej nawiązującej do treści książki „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carolla. Prace oceniane były w następujących kategoriach wiekowych: kategoria I – do lat 6, kategoria II – od 7 do 10 lat, kategoria III – od 11 do 14 lat, kategoria IV – powyżej 15 lat, kategoria V – rodzinna (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów).

Prace najczęściej przedstawiały tytułową bohaterkę powieści - Alicję, a także równie często Kota z Cheshire, Kapelusznika oraz Królową Kier.

Aby wybrać najlepsze prace, jury obradowało przez kilka dni. Po wielogodzinnych naradach przyznano w sumie 171 nagród i wyróżnień.

 

Jury w składzie: Małgorzata Szczygielska – przewodnicząca, Małgorzata Michalczyk, Marzena Mróz w dniu 16 marca 2022 r. przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Ilustracje- Nagrody do 6 lat

I miejsce – Marta Lasek 6 l., Borucin – „Alicja w Krainie Czarów”

I miejsce – Emilia Karwat 6 l., Płock – Przy podwieczorku”

I miejsce – Łucja Gonsior 6 l., Rybnik – „Spotkanie ze zwariowanym Kapelusznikiem”

II miejsce – Jan Kłos 6 l., Dąbrowa Górnicza – „Rozgrywka z królową”

II miejsce – Maria Nowakowska 6 l., Płock – „Alicja w Krainie Czarów”

II miejsce – Alicja Biernacka 6 l., Sochaczew – „Przygoda Alicji”

III miejsce – Antonina Orkisz 6 l., Będzin – „Alicja w Krainie Czarów”

III miejsce – Liliana Kępczyńska 6 l., Bielsko-Biała – „Królowa Kier”

III miejsce – Klara Strużyna 6 l., Mikołów – „Kuszenie”

 

Ilustracje - Wyróżnienia do 6 lat

Pola Widyńska 5 l., Sochaczew – „Na kwiecistej łące”

Nadia Frydrych-Steuer 5 l., Racibórz – „Alicja w Krainie Czarów”

Milena Nowak 6 l., Łukawiec – „Alicja w zaczarowanym ogrodzie”

Natalia Mikołajewska 6 l., Tychy – „Śniadanie Alicji”

Ignacy Ulidowski 6 l., Biłgoraj – „Kot i karty”

Ewa Gadachik 6 l., Racibórz – „Kot z Cheshire”

Ksawier Zdrzałek 6 l., Pogrzebień – „Spotkanie z królikiem”

Julia Oleś 4 l., Łańce – „Przygody Alicji w Krainie Czarów”

Bianka Kretek 6 l., Zabełków – „Magiczny świat Alicji”

Liliana Kuźnik 6 l., Rybnik – „Alicja, kot z Cheshire, drzewo i klucz do Zaczarowanego świata

 

Ilustracje - Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Nadia Biała 9 l., Lublin – „Królowa Kier”

I miejsce – Liliana Franica 10 l., Kornowac – „Alicja”

I miejsce – Jessica Sowa 10 l., Biłgoraj – „Alicja w Krainie Czarów”

II miejsce – Emilia Kornas 8 l., Nędza - „Alicja w Krainie Czarów”

II miejsce – Milena Sadowska 10 l., Lublin – „Kot z Cheshire”

II miejsce – Klara Łapa 10 l., Dębica – „Kapelusz”

III miejsce – Aistė Maksimaviczuite 7 l., Bujwidy (Litwa) – „Podróż w nieznane”

III miejsce – Stanisław Konarski 9 l., Rogoźniki – „Kot i Kapelusznik”

III miejsce – Emilia Kowalczyk 9 l., Tychy – „Sen Alicji"

 

Ilustracje - Wyróżnienia 7-10 lat

Aleksandra Madzia 10 l., Brenna – „Kot z Cheshire”

Alicja Przybył 8 l., Racibórz – „Alicja”

Nina Kanty 8 l., Biłgoraj – „Zabłąkana Alicja”

Blanka Wolan 8 l., Tarnobrzeg – „W różanym ogrodzie Królowej Kier”

Hanna Miściur 8 l., Lublin – „Zaczarowany las”

Hanna Kocoń 8 l., Nędza – „Alicja”

Antonina Sywulak 10 l., Chałupki – „Kapelusznik”

Maciej Powcioł 11 l., Seweryn Czachorowski 10 l., Wodzisław Śląski – „Piknik w zaczarowanym ogrodzie Alicji”

Lilianna Obszyńska 10 l., Biłgoraj – „Alicja w Krainie Czarów”

Lena Pawlas 8 l., Rybnik – „Alicja w Krainie Czarów”

Olivia Paskuda 7 l., Krzanowice - „Alicja w Krainie Czarów”

Elena Rudyk 10 l., Poznań - „Alicja w Krainie Czarów”

Miriam Heisig 8 l., Ciechowice - „Alicja w Krainie Czarów"

 

Ilustracje - Nagrody 11-14 lat

I miejsce – Aleksandra Powęska 12 l., Kocudza – „W króliczej jamie”

I miejsce – Emilia Szweda 14 l., Warszowice – „Alicja w Krainie Czarów”

I miejsce – Amelia Kowalczyk 11 l., Jaworzno – „Królowa Kier”

II miejsce – Mateusz Zygadło 13 l., Żerniki Wrocławskie – „Alicja w Krainie Czarów”

II miejsce – Alicja Janus 11 l., Goleniów – „Alicja w Krainie Czarów”

II miejsce – Zofia Łyś 14 l., Zamość – „Podwieczorek”

III miejsce – Patrycja Wyrwa 11 l., Poznań – „Alicja w pandemii”

III miejsce – Weronika Lubaczewska 13 l., Lublin – „Kot z Cherhire”

III miejsce – Paweł Tomas 13 l., Zabełków – „Alicja w Krainie Czarów”

 

Ilustracje - Wyróżnienia 11-14 lat

Aleksander Witek 14 l., Matczyn – „Alicja z przyjaciółmi”

Wiktoria Cymbaluk 12 l., Zabełków – „Pan Kapelusznik z Alicją”

Kamil Wyleżoł 14 l., Kuźnia Raciborska – „Kot z Cheshire”

Aleksandra Magoń 13 l., Rzeszów – „Alicja w Krainie Czarów”

Zofia Przybyła 12 l., Ruda Śląska – „Po drugiej stronie”

Oliwia Kanclerz 12 l., Mysłowice - „Alicja w Krainie Czarów”

Emilie Grüner 14 l., Tworków – „Kapelusznik”

Maja Fidecka 13 l., Lublin – „Alicja w Krainie Czarów”

Lena Rzetecka 13 l., Janikowo – „Kapelusznik”

Paulina Głowacka 11 l., Wejherowo - „Alicja w Krainie Czarów”

Aleksandra Knyś 12 l., Lublin - „Alicja w Krainie Czarów”

Marta Ciupa 13 l., Brzozowa Gać – „Czarodziejska Kraina Alicji”

Marta Anzolin 14 l., Racibórz – „Kapelusznik”

Gabriela Rudkowska 13 l., Warszawa – „Alicja”

Natalia Gorus 14 l., Borucin – „Czarodziejska Kraina Alicji”

 

Ilustracje – Nagrody pow. 15 lat

I miejsce – Lilianna Danielec 16 l., Cieszyn – „Alicja w Krainie Czarów”

I miejsce – Agnieszka Żwirko 24 l., Bytom – „Wahanie”

I miejsce – Sylwia Osińska 44 l., Kolonia Obory – „Zła królowa”

II miejsce – Marek Gil 18 l., Kuźnia Raciborska – „Szalony Kapelusznik”

II miejsce – Jagna Romanowska-Korać 17 l., Zajezierze – „Alicja w pułapce snów”

II miejsce – Agata Wróblewska-Borucka 46 l., Gdańsk – „Alicja i jej wyobraźnia”

III miejsce – Martyna Kniaziowska 17 l., Biłgoraj – „Alicja w Krainie Czarów”

III miejsce – Julia Osińska 22 l., Kolonia Obory – „Alicja”

III miejsce – Monika Woźny 15 l., Wrocław – „Dziś będzie dziwnie”

 

Ilustracje - Wyróżnienia pow. 15 lat

Adrian Ratajczak 18 l., Świecie – „Alicja w Krainie Czarów”

Maria Ziółkowska 16 l., Łochów – „Szaleństwo Alicji”

Agata Borkowska 15 l., Somonino - „Alicja w Krainie Czarów”

Joanna Wątor 49 l., Zabrze – „Alicja”

Nikola Gorzelak 15 l., Boronów – „Alicja w Krainie Czarów – dziwny sen”

Maria Bartz 16 l., Bydgoszcz – „Alicja”

Barbara Bugdol 21 l., Rybnik – „Portal”

 

Ilustracje – Wyróżnienia w kat. Prace rodzinne

Aleksander Kowol 6 l., Janina Kowol, Pogrzebień – „Alicja chrupie marchewkę”

Antonina Fiutek 4 l., Edyta Fiutek, Dzierżysław – „Róże w złym kolorze”

Kajetan Tański 6 l., Katarzyna Tańska, Racibórz – „Spóźniony królik”

Karol Cycoń 8 l., Liliana Cycoń 6 l., Monika Cycoń, Zawada Książęca – „Alicja w Krainie Czarów”

Jakub Rutkowski 13 l., Robert Rutkowski, Wygoda – „Alicja w Krainie Czarów”

 

Ilustracje – Nagrody Jury

I miejsce – Jakub Skwarka 16 l., Brzeziny – „Królik w pogoni za czasem”

II miejsce - Natalia Fijałkowska 17 l., Brzeziny – „Przez dziurkę od klucza”

III miejsce – Robert Kozłowski 19 l., Brzeziny – „Sen Alicji”

 

Ilustracje – Wyróżnienia Jury

Bartłomiej Bulzak 18 l., Matczyn – „Zwariowany Kapelusznik”

 

Prace komputerowe – Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Aleksander Jarmuż 7 l., Oleszyce – „Spotkanie Alicji z szalonym kotem”

II miejsce Tomasz Danek 8 l., Sosnowiec – „Biały królik”

III miejsce – Michał Wolff 8 l., Nowy Staw – „Zajączek i dziurka od klucza”

 

Prace komputerowe – Wyróżnienia 7-10 lat

Kuba Przybyła 9 l., Bytom – „Alicja w Krainie Czarów”

Adrianna Skowalczyńska 8 l., Dzierżysław – „Mecz krokieta"


 

Prace komputerowe – Nagrody 11-14 lat

I miejsce – Amelia Tyc 13 l., Wodzisław Śląski – „Kot z Cherhire”

II miejsce – Maria Szymczyk 14 l., Lublin – „Alicja w Krainie Czarów”

III miejsce – Daria Wołdzińska 13 l., Bieruń - „Alicja w Krainie Czarów”

 

Prace komputerowe – Wyróżnienia 11-14 lat

Hanna Dziedzicka-Kamińska 14 l., Racibórz – „Pan Gąsienica”

Paulina Głowacka 11 l., Wejherowo – „Alicja w Krainie Czarów”

Natalia Czuba 14 l., Gdynia – „Myśli przeszłości”

 

Prace komputerowe – Nagrody pow. 15 lat

I miejsce - Paulina Magiera 20 l., Mikołów – „Alicja gra w krokieta na przyjęciu u Kapelusznika”

II miejsce – Weronika Stachura 18 l., Bielsko-Biała – „Alicja w Magicznym Ogrodzie”

III miejsce – Amelia Serafin 15 l., Warszawa – „Magia w kapeluszu”

 

Prace komputerowe – Wyróżnienia pow. 15 lat

Adrianna Kujawa 15 l., Złotów – „Alicja w Krainie Czarów”

Wiktoria Magiera 20 l., Mikołów – „Alicja i Pan Gąsienica w baśniowym ogrodzie”

 

Prace komputerowe – Wyróżnienia w kat. Prace rodzinne

Maja Nowosad 9 l., Olga Nowosad, Sosnowiec – „Alicja w Krainie Czarów”

 

Prace przestrzenne – Wyróżnienia do 6 lat

Tymoteusz Pieczonka 4 l., Patryk Pieczonka 7 l., Polska Cerekiew – „Pan Gąsienica”

Marek Wileczelek 5 l., Chałupki – „Pan Gąsienica”

 

Prace przestrzenne – Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Vanessa Wójcik 10 l., Rybnik – „Alicja w Krainie Czarów”

I miejsce – Aleksandra Kielbratowska 9 l., Bydgoszcz – „Książka”

II miejsce – Kalina Gabrielska 7 l., Zakopane - „Alicja w Krainie Czarów”

II miejsce – Antoni Fudala 10 l., Zakopane – „Alicja w Krainie Czarów”

III miejsce – Michalina Szyszka 10 l., Bydgoszcz – „Kot z Cheshire”

III miejsce – Liliana Kurkowska 9 l., Bydgoszcz – „Klucz”

 

Prace przestrzenne – Wyróżnienia 7-10 lat

Emil Oleszko 9 l., Bydgoszcz – „Karciana korona”

Lena Polak-Lukoszek 9 l., Racibórz – „Alicja w Krainie Czarów”

 

Prace przestrzenne – Nagrody 11-14 lat

I miejsce – Iwo Lenard 12 l., Lubomia – „Podwieczorek”

I miejsce – Wiktor Pietrzak 13 l., Radomierzyce – „Spacer Alicji po magicznym lesie”

II miejsce – Agata Pająk 11 l., Skórzewo – „Książka”

II miejsce – Patryk Kapcia 12 l., Jaworzno – „Zaczarowany świat Alicji”

III miejsce – Monika Cichańska 12 l., Bydgoszcz – „Agent Pik”

III miejsce – Klaudia Astapko 12 l., Warszawa - „Alicja w Krainie Czarów”

 

Prace przestrzenne – Wyróżnienia 11-14 lat

Bartosz Chęć 13 l., Chałupki – „Alicja”

Emilia Mizikowska 11 l., Bydgoszcz – „Zegar”

 

Prace przestrzenne – Nagrody pow. 15 lat

I miejsce – Patryk Załęski 20 l., Świecie – „Alicja”

I miejsce – Karina Żółty 16 l., Mazańcowice – „Kot z Cheshire

II miejsce – Sylwia Ludwig 25 l., Nysa – „Królicza nora”

III miejsce – Patryk Garkowski 25 l., Gazdowo – „Biały królik po pracy w domu”

III miejsce – Karolina Kozak 16 l., Gąsawy Plebańskie – „Królowa gra w krokieta”

 

Prace przestrzenne – Nagrody kat. Prace rodzinne

I miejsce – Stanisław Klimaszewski 4 l., Tymoteusz Klimaszewski 7 l., Ewa Klimaszewska, Racibórz – „Kapelusznik”

II miejsce – Fabian Lenard 10 l., Iwo Lenard 12 l., Ewa Lenard, Lubomia - „Alicja w Krainie Czarów”

II miejsce – Filip Maślanka 3,5 l., Ewelina Maślanka, Bieruń – „Kot z Cheshire”

III miejsce – Kacper Spyra 10 l., Patrycja Śliwka-Spyra, Rybnik – Tort”

 

Prace przestrzenne – Wyróżnienia kat. Prace rodzinne

Amer Houli 11 l., Alan Houli, Łódź – „Alicja w Krainie Czarów”

 

Kukiełki – Wyróżnienia do 6 lat

Maja Miecznikowska 6 l., Warszawa – „Kot z Cheshire”

Łucja Studnic 6 l., Zabełków – „Alicja”

 

Kukiełki – Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Miriam Heisig 8 l., Ciechowice – „Królowa Kier”

II miejsce – Kaja Wróbel 8 l., Chałupki – „Królik”

II miejsce – Anna Drobny 9 l., Chałupki – „Kot z Cheshire”

III miejsce – Krzysztof Stysiał 7 l., Racibórz – „Strażnik Królowej Kier”

III miejsce – Oriana Chęć 9 l., Chałupki – „Karciany żołnierz”

 

Kukiełki – Wyróżnienia 7-10 lat

Liwia Fac 10 l., Bydgoszcz- „Fleming”

Paulina Nawrocka 8 l., Zabełków – „Alicja”

Melania Lis 9 l., Łódź – „Alicja”

Ewa Marek 9 l., Kuźnia Raciborska – „Strażnik Królowej”

Michał Łabiński 8 l., Zawada Książęca – „Alicja”

Sonia Grela 8 l., Zawada Książęca – „Alicja”

 

Kukiełki – Nagrody 11-14 lat

I miejsce – Michał Franczak 13 l., Lublin – „Szalony kapelusznik”

I miejsce – Zuzanna Kołowska 13 l., Józefów – „Królowa Kier”

II miejsce – Antonina Kalitko 11 l., Poznań – „Królik”

II miejsce – Kamila Rużeńska 12 l., Brenna – „Królowa Kier”

III miejsce – Anna Grelewicz, 13 l., Bydgoszcz – „Królowa Kier”

III miejsce – Maja Paszkowska 11 l., Serock – ‘Malarz Karta”

 

Kukiełki – Wyróżnienia 11-14 lat

 Alicja Nalewka 14 l., Bydgoszcz – „Alicja”

 Nadia Rechulicz 11 l., Lublin – „Królik”

 

Kukiełki – Wyróżnienia pow. 15 lat

Zuzanna Rzepczyk 15 l., Szubin – „Królowa Kier”

 

Kukiełki - Nagrody w kat. Prace rodzinne

I miejsce – Amelia Pisarska 6 l., Paulina Nowaczyk-Pisarska, Kąty Węgierskie – „Biały królik”

II miejsce – Emilia Trestka 4 l., Klaudia Trestka, Kuźnia Raciborska – „Szalony Kapelusznik”

 

Kukiełki - Wyróżnienia w kat. Prace rodzinne

Magdalena Orzyszek 5 l., Edyta Orzyszek, Kobyla – „Alicja w Krainie Czarów”

Milena Wracławek 4 l., Martyna Rejner, Racibórz – „Królik”

Tomasz Orlikowski 8 l., Anna Orlikowska, Maćki – „Kapelusznik”

Milena Starzyk 6 l., Anna Winnik-Starzyk, Racibórz – „Szalony królik”

 

Pacynki – Wyróżnienia 7-10 lat

Maria Kościuszko 7 l., Bydgoszcz – „Kartusia”

Miriam Heisig 8 l., Ciechowice – „Kapelusznik”

Wiktoria Iwanowska 8 l., Bydgoszcz – „Imbryczek”

 

Pacynki – Wyróżnienia 11-14 lat

Emilia Rogula 11 l., Borek Stary – „Biały królik”

Kinga Karlikowska 14 l., Bydgoszcz – „Królik”

 

Pacynki – Wyróżnienia pow. 15 lat

Maja Złotocha 16 l., Ustroń – „Szalona Alicja”

Renata Janeczek 33 l., Stobierna – „Kot Psot”

 

Pacynki - Wyróżnienia w kat. Prace rodzinne

Nicolas Ponichtera 7 l., Honorata Rząca, Augustowo – „Kot”

 

Wszystkim uczetsnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

 

Galeria - Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Alicja w krainie czarów”
Pliki do pobrania
Jak mogę...
wybierz stronę
zapisać się do biblioteki?
zamówić/ zarezerwować książkę?
przedłużyć termin zwrotu?
przetwarzanie danych osobowych
Kalendarz
czw
01
gru
wto
06
gru
List do Świętego Mikołaja
kategoria: Inne dla dzieci
data: 01-06.12.2022
godz.:
miejsce: Filia nr 2 Ostróg, ul. Bielska 12
pon
05
gru
Warsztaty na ,,5'' - makramowe gwiazdki
kategoria: Warsztaty i kursy
data: 05.12.2022
godz.: 15.00
miejsce: Filia nr 5 Płonia, ul. Sudecka 2
wto
06
gru
Mikołajki w Bibliotece
kategoria: Inne dla dzieci
data: 06.12.2022
godz.: 11.00-16.00
miejsce: Filia nr 2 Ostróg, ul. Bielska 12
Zaproponuj tytuł
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij motocykl.
Zapytaj bibliotekarza
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij motocykl.
Portal https://www.biblrac.pl/ wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij