zaloguj się bip Szukaj
Zamknij
Vyhledejte knihu, hudbu, film...

Archiv událostí

2024
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
března
ledna
února
dubna
května
června
července
srpna
září
října
listopadu
prosince
Všechny
Wypożyczalnia Główna
Wypożyczalnia i Czytelnia Naukowa
Filia nr 1 Studzienna
Filia Nr 2 Ostróg
Filia Nr 3 Ocice
Filia nr 4 Szpital Rejonowy
Filia Nr 5 Płonia
Filia Nr 8
Filia Nr 9 Brzezie
Filia Nr 10 Markowice
Eureka - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzież
Galeria Gawra
MiPBP w Raciborzu
Mediateka
[PL]Zrobione w domu pokazane w bibliotece
čt
29
ún
Kategorie:[PL]Zrobione w domu pokazane w bibliotece
Data událostí:29.02.2024
hod.:16:00
miejsce:Filia Publiczno-Szkolna nr 8, Żorska 2
organizátor:Filia Nr 8
[PL]

Zapraszamy na zimowe spotkanie pasjonatek rękodzieła, które w domowym zaciszu tworzą dzieła, a następnie prezentują je na forum biblioteki.

Jeśli tworzysz i szukasz miejsca, w którym mógłbyś je zaprezentować, to zapraszamy!

Nasze spotkania to również dobra kawa i ciekawe książkowe dyskusje.

Soubory k stažení

Tagi: zrobione w domu, pokazane w bibliotece

Rozvinout
[PL]Dyskusyjny Klub Książki
čt
29
ún
Kategorie:
Data událostí:29.02.2024
hod.:16:30
miejsce:Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
organizátor:MiPBP w Raciborzu
[PL]

Jeśli po dobrej lekturze lubisz podyskutować o książce z innymi. Jeśli jesteś ciekawy jak opisany w książce świat zinterpretowali inni to rozgość się w naszym bibliotecznym Dyskusyjnym Klubie Książki dla dorosłych. To miejsce dla wszystkich, którzy lubią rozmawiać i dzielić się z innymi swoimi opiniami.

Książka na luty: „Klawo, jadziem!” Stanisława Grzesiuka.

Soubory k stažení

Tagi: dyskusyjny klub książki, dkk

Rozvinout
[PL]Niezła sztuka - kółko plastyczne dla dzieci
stř
28
ún
Kategorie:[PL]Warsztaty
Data událostí:28.02.2024
hod.:15:00
miejsce:Filia nr 9 Brzezie, ul. Myśliwca 9
organizátor:Filia Nr 9 Brzezie
[PL]

Kółko plastyczne dla dzieci daje przestrzeń do swobodnej pracy twórczej. Tutaj nikt nie martwi się wylaną na podłogę farbą. Tu eksperymentujemy, ćwiczymy rękę i oko oraz rozwijamy wyobraźnię!

Liczba miejsc ograniczona - obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 32 415 68 78; e-mail: f9@biblrac.pl

Soubory k stažení

Tagi: Niezła sztuka, kółko plastyczne dla dzieci, warsztaty

Rozvinout
[PL]Klub Malucha: multisensorki
út
27
ún
Kategorie:[PL]Klub Malucha
Data událostí:27.02.2024
hod.:9:00
miejsce:Filia nr 2 Ostróg, Bielska 12
organizátor:Filia Nr 2 Ostróg
[PL]

Multisensorki zrobiły furorę w Klubie Malucha! W lutym, biblioteka na Ostrogu zaprosiła swoich najmłodszych czytelników na zajęcia ogólnorozwojowo-sensoryczne Multisensorki, które poprowadziła pani Magdalena Naciuk- opiekun w Żłobku Dziupla z Raciborza.

Zajęcia miały na celu pobudzenie wszystkich zmysłów dziecka. Dzieci chętnie wzięły udział we wszystkich zabawach proponowanych przez panią Magdę. Było wesołe powitanie do muzyki z pokazywaniem, ćwiczenia logopedyczne w oparciu o odgłosy zwierząt, wiele ćwiczeń sensorycznych w nawiązaniu do doznań pogodowych: dmuchanie wiatru, lekki deszczyk oraz szeleszczące drzewa na wietrze. Sporo uśmiechu na twarzach dzieci wywołała zabawa przy muzyce w pokazywanie przeciwieństw oraz zabawa w naśladowanie stylu chodzenia gąsienicy. Wszystkie aktywności odbyły się w towarzystwie rodziców, którzy również świetnie się bawili!

Galerie - Klub Malucha 02.2024
Soubory k stažení

Tagi: klub malucha

Rozvinout
[PL]Zadbaj o siebie: spotkanie z trychologiem
út
27
ún
Kategorie:[PL]Spotkanie w bibliotece
Data událostí:27.02.2024
hod.:17:00
miejsce:Filia nr 2 Ostróg, Bielska 12
organizátor:Filia Nr 2 Ostróg
[PL]

Dlaczego włosy wypadają i co możemy zrobić, żeby były piękne i zdrowe? Na te i inne pytania odpowiedziała trycholog Ewelina Szendzielorz - wykładowca na UJ, właścicielka gabinetu TrichoCare z siedzibą w Rybniku w trakcie kolejnego spotkania w ramach cyklu „Zadbaj o siebie” organizowanego we współpracy ze Strefą Piękna Sofa&Cure.

Trychologia to dział dermatologii, najkrócej ujmując, zajmujący się skórą głowy i włosami. Trycholog pomaga w przypadku nadmiernego wypadania włosów, łojotoku, łupieżu suchego czy tłustego. Podczas wykładu, Ewa Szendzielorz opowiadała jakie zabiegi są wykonywane przez trychologa. Uczestnicy dowiedzieli się z jakim problemami można, a nawet należy zgłosić się do trychologa, który rozpozna przyczynę problemu i ustali zalecenia pielęgnacyjne. Podczas spotkania w bibliotece na Ostrogu kilka osób poddało się nieinwazyjnemu badaniu skóry głowy i włosów. Była to niecodzienna okazja, aby w wielkim powiększeniu zobaczyć jak wygląda skóra głowy oraz włosy.

Galerie - KPB 02.2024
Soubory k stažení

Tagi: zadbaj o siebie

Rozvinout
[PL]Klub Ojca
so
24
ún
Kategorie:[PL]Klub biblioteczny
Data událostí:24.02.2024
hod.:10:00
miejsce:EUREKA Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, Kasprowicza 12
organizátor:Eureka - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzież
[PL]

Za nami kolejne spotkanie Klubu Ojca, który działa już prawie dwa lata w Eurece-Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży Biblioteki w Raciborzu. W sobotę 24 lutego zorganizowano warsztaty programowania LEGO, w których udział wzięło prawie 40 osób.

Zadaniem dla rodzinnych ekip konstruktorskich było zbudowanie wiatraczków i wprawienie skrzydeł w ruch przez prawidłowe zaprogramowanie. Trzeba było nad tym trochę wspólnie pogłówkować, a komu dobrze poszło z wiatrakiem, temu jeszcze lepiej szło z kolejnym projektem. Na bibliotecznej podłodze pojawiły się ruchome pojazdy, gonione przez najmłodszych klubowiczów. Sobotnie przedpołudnie spędzono rodzinnie, kreatywnie i wesoło w bibliotece.

Kolejne spotkanie Klubu Ojca odbędzie się 16 marca o godzinie 11.00. Gościem będzie Mariola Brachman – dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudniku, która odsłoni tajniki tworzenia pisanek. Zapisy przyjmowane są w EURECE – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, te. 32 415 37 24 wew. 26 lub e-mail eureka@biblrac.pl

Galerie - Klub Ojca - warsztaty programowania LEGO
Soubory k stažení

Tagi: klub ojca

Rozvinout
[PL]Klub Robotyki Klocków Lego
čt
22
ún
Kategorie:[PL]Klub biblioteczny
Data událostí:22.02.2024
hod.:15:00
miejsce:Filia Publiczno-Szkolna nr 3 Ocice, ul. Tuwima 1
[PL]

Lutowe spotkanie Klubu Robotyki Klocków Lego odbyło się pod hasłem ruchu obrotowego. Każdy uczestnik miał za zadanie zbudować karuzelę, którą następnie programowano tak, aby była jak najszybsza.

Kolejne spotkanie klubu odbędzie się 21 marca o godz. 15.00.

Galerie - Lego F3
Soubory k stažení

Tagi: klub robotyki klocków lego

Rozvinout
[PL]Sekrety Odessy  – spotkanie z Borysem Tynką / Tаємниці Одеси
stř
21
ún
Kategorie:
Data událostí:21.02.2024
hod.:18:00
miejsce:Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
organizátor:MiPBP w Raciborzu
[PL]

Przez słynne Schody Potiomkinowskie, Most Teściowej, Bulwar Prymorski, Teatr Opery i Baletu w Odessie i Ulicę Deribasowską, przez plaże, port aż po katakumby… Borys Tynka - certyfikowany przewodnik po Odessie, pasjonat Ukrainy, autor książek odwiedził Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu w ramach projektu „Welcome – Library for Everyone”.

Odessa nazywana jest „perłą Morza Czarnego”. To stolica obwodu odeskiego Ukrainy, największe portowe miasto Ukrainy oraz trzecie pod względem wielkości miasto na Ukrainie Do Odessy najlepiej dojechać pociągiem. Czeka tu na nas okazały dworzec z charakterystycznym ślepym torem i nadmorskie, świeże powietrze. Dalej już możemy przemieszczać się popularną marszrutką, tramwajem (nie zapominając o słynnej linii nr 20, biegnącej przez bagno i szuwary!), zabytkową kolejką lub po prostu pieszo, bo jak przekonywał przewodnik - w Odessie trudno zabłądzić. Na śniadanie najlepiej odwiedzić słynny targ Pryvoz, gdzie skosztujemy lokalnym specjałów. I możemy ruszać dalej… pod dom z jedną ścianą czy znany z filmu „Deja vu” hotel Bristol. Możemy, a nawet powinniśmy zejść także pod ziemię, bo pod Odessą ciągnie się sieć podziemnych tuneli i wyrobisk liczących prawie 3 tys. kilometrów!

Borys Tynka wspomniał w bibliotece w Raciborzu także o aktualnej sytuacji w Odessie – zasłoniętym pomniku Puszkina lub całkowicie zlikwidowanym Katarzyny II, dylematach związanych z aktualnym logotypem zaprojektowanym przez Rosjanina czy zbombardowanym, górującym nam miastem hotelem Odessa.

Spotkanie tak bardzo spodobało się słuchaczom, że Borys Tynka powróci już 3 kwietnia o godz. 18.00 do Raciborza, aby tym razem opowiedzieć o Czarnobylu (jest jedynym Polakiem, który ukończył specjalistyczny kurs przewodnicki po czarnobylskiej strefie wykluczenia!).

Spotkanie dofinansowano z funduszy Ambasady i Konsulatu USA w Polsce.

u.s._color_high_res

Galerie - Borys Tynka - Odessa
Soubory k stažení

Tagi: sekrety odessy, Borys Tynka

Rozvinout
[PL]Połączeni dziedzictwem
út
20
ún
Kategorie:[PL]Klub biblioteczny
Data událostí:20.02.2024
hod.:17:00
miejsce:Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
organizátor:MiPBP w Raciborzu
[PL]

„Połączeni dziedzictwem” to comiesięczne spotkania dla pasjonatów genealogii.

Spotkania w bibliotece to miejsce wymiany doświadczeń w długiej podróży do odkrycia rodzinnych korzeni. Każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania w genealogicznej przygodzie może przyjść i podzielić się swoimi odkryciami, zadać pytania i uzyskać pomoc.

Soubory k stažení

Tagi: połączeni dziedzictwem

Rozvinout
[PL]Kafejka językowa
so
17
ún
Kategorie:[PL]Klub biblioteczny
Data událostí:17.02.2024
hod.:12:00
miejsce:Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
organizátor:MiPBP w Raciborzu
[PL]

Kafejka językowa to przestrzeń do nauki języka polskiego w zrelaksowanej, nieformalnej atmosferze z dala od sali lekcyjnej. Przy aromacie kawy i herbaty spotkają się osoby, które chcą nie tylko podszkolić swoją znajomość języka, ale również poznać się bliżej z nowymi sąsiadami i sąsiadkami. Tutaj można zapytać o wszystko co dziwi w nowym miejscu zamieszkania, poznać nowe słowa, podzielić się własną kulturą. Jednym z tematów lutowej kafejki były różnice i podobieństwa w katolickich, prawosławnych i grekokatolickich obrzędach. Kafejka językowa spotyka się raz w miesiącu – kolejne jest planowane na 16 marca.

img_6672m

 

Мовне кафе – це місце, де можна вивчати польську мову в невимушеній неформальній атмосфері поза аудиторією. Аромат кави та чаю зустріне людей, які хочуть не тільки покращити свої мовні знання, а й ближче пізнати своїх нових сусідів. Ми поділимося своїми знаннями, посмішкою, книгами та часом, проведеним разом. Ласкаво просимо до нас!

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Welcome – Library for Everyone” dofinasowanego z funduszy Ambasady i Konsulatu USA w Polsce.

u.s._color_high_res

Soubory k stažení

Tagi: kafejka językowa

Rozvinout
[PL]Warsztaty makramy. Projekt “Welcome – Library for everyone”
so
17
ún
Kategorie:[PL]Warsztaty
Data událostí:17.02.2024
hod.:15:00
miejsce:Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
organizátor:MiPBP w Raciborzu
[PL]

Makrama to w ostatnim czasie jedna z najpopularniejszych form rękodzieła. Każde kolejne warsztaty makramy w bibliotece to szybko zapełniona lista chętnych. Zaplatają wszyscy – warsztaty rękodzieła okazały się świetnym miejscem integracji. Podczas warsztatów makramy, które odbyły się 17 lutego w bibliotece tworzono drzewa. Wpisane w okrąg mogą symbolizować nadchodząca wiosnę. Instruktorkami były bibliotekarki – Anna Strojny i Katarzyna Rzytki.

 

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Welcome – Library for Everyone” dofinasowanego z funduszy Ambasady i Konsulatu USA w Polsce.

u.s._color_high_res

Galerie - Warsztaty makramy
Soubory k stažení

Tagi: makrama, warsztaty, welcome

Rozvinout
[PL]Książka na metry VI edycja – finał
16
ún
Kategorie:[PL]Konkursy inne
Data událostí:16.02.2024
hod.:16:00
miejsce:EUREKA Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, Kasprowicza 12
organizátor:Eureka - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzież
[PL]

Zasada była prosta – 1 książka = 1 cm. Od 1 września 2023 do końca stycznia 2024 młodzi czytelnicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu uczestniczyli w VI edycji konkursu „Książka na metry”. Rekordzista wypożyczył 110 cm książek!

Aby wziąć udział w konkursie „Książka na metry” należało aktywnie korzystać ze swojego konta czytelniczego, wypożyczając i czytając jak najwięcej książek. Liczba wypożyczanych książek zaznaczana była na tzw. "książkometrze"- pasku papieru imitującym metr krawiecki, podzielonym na odcinki jednego centymetra (w zabawie 1 książka=1 cm). Konkurs trwał od 1 września 2023 r. do 31 stycznia 2024 r. Celem konkursu było rozbudzenie motywacji czytelniczej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie ich do częstego odwiedzania biblioteki.

W konkursie wzięło udział 13 osób, które wypożyczyło łącznie 551 cm książek! Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a najaktywniejsi czytelnicy odebrali w piątkowe popołudnie 16 lutego w EURECE nagrody książkowe.

I miejsce Szymon Trzebuniak 110 cm

II miejsce Maja Nowak 104 cm

III miejsce Kacper Kućma 84 cm

IV miejsce Nikola Mirecka 77 cm

V miejsce Grzegorz Gładysz 41 cm

Serdecznie gratulujemy!

Galerie - Książka na metry
Soubory k stažení

Tagi: książka na metry

Rozvinout
[PL]Biblioteczny Klub Filmowy
16
ún
Kategorie:[PL]Biblioteczny Klub Filmowy
Data událostí:16.02.2024
hod.:18:00
miejsce:EUREKA Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, Kasprowicza 12
organizátor:Eureka - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzież
[PL]

W lutym na ekranie Bibliotecznego Klubu Filmowego wystąpiła królowa wśród lalek.

img_6669

Soubory k stažení

Tagi: biblioteczny klub filmowy

Rozvinout
[PL]Randka z książką
po
12
ún
16
ún
Kategorie:
Data událostí:12-16.02.2024
hod.:
miejsce:Wypożyczalnia Główna; Filia nr 2 Ostróg; Filia nr 3 Ocice
organizátor:Wypożyczalnia Główna, Filia Nr 2 Ostróg, Filia Nr 3 Ocice
[PL]

Zakochaj się… w czytaniu! Biblioteka zaprosiła swoich czytelników do udziału w akcji „Randka z książką”! Pięknie zapakowane książki – niespodzianki czekały w Wypożyczalni Głównej przy ul. Kasprowicza 12, bibliotece na Ostrogu (ul. Bielska 12) oraz w Filii nr 3 w Ocicach (ul. Tuwima 1) żeby je wypożyczyć na walentynkowy wieczór.

„Randka z książką” to cykliczna akcja czytelnicza, organizowana z okazji Walentynek. Jedna z dwóch okazji w ciągu całego roku (oprócz akcji „Wypożycz sobie prezent pod choinkę”), kiedy czytelnicy raciborskiej mogą zdać się na łut szczęścia w wyborze tytułu książki.

Galerie - Randka z książką
Soubory k stažení

Tagi: randka z książką

Rozvinout
[PL]English Conversation Club
po
12
ún
Kategorie:
Data událostí:12.02.2024
hod.:17:00
miejsce:Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
organizátor:MiPBP w Raciborzu
[PL]

Zapraszamy na konwersacje w języku angielskim!

Cotygodniowe spotkania w kameralnej grupie to świetny sposób na rozwinięcie umiejętności językowych.

Konwersacje będą prowadzone na różne tematy i nie trzeba perfekcyjnie znać języka angielskiego, by dołączyć do English Conversation Club.

Soubory k stažení

Tagi: English Conversation Club

Rozvinout
[PL]Klub LEGO
čt
15
ún
Kategorie:[PL]Klub biblioteczny
Data událostí:15.02.2024
hod.:16:00
miejsce:Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
organizátor:MiPBP w Raciborzu
[PL]

W trakcie lutowego spotkania uczestnicy nauczyli się korzystać z czujników ruchu umieszczanych na konstrukcjach zbudowanych z lego. Dowiedzieli się jak go zastosować oraz w jaki sposób można go zaprogramować. Z tym tematem zapoznali się poprzez tworzenie własnego robota szpiegującego.

W drugiej części zajęć, uczestnicy skonstruowali poruszające się po okręgu satelity. Jeden z uczestników ulepszył swoją satelitę, która zaczęła poruszać się prosto oraz udoskonalił ją o czujnik ruchu, który przy zbliżaniu się satelity do ściany, zatrzymywał się.

Galerie - Lego luty
Soubory k stažení

Tagi: klub lego

Rozvinout
[PL]Warsztaty modelarskie z Andrzejem  Beraczem
čt
15
ún
Kategorie:[PL]Klub biblioteczny
Data událostí:15.02.2024
hod.:16:00
miejsce:Filia Publiczno-Szkolna nr 8, Żorska 2
organizátor:Filia Nr 8
[PL]

Szukasz nowej pasji po feriach? Możesz zainspirować się w Filii nr 8.

Wycinamy, kleimy, tworzymy! Kolejny raz pod okiem Andrzeja Beracza młodzi adepci będą poznawać tajniki modelarstwa.

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Soubory k stažení

Tagi: warsztaty modelarskie

Rozvinout
[PL]Szachy w bibliotece
stř
14
ún
Kategorie:[PL]Klub biblioteczny
Data událostí:14.02.2024
hod.:16:00
miejsce:Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
organizátor:MiPBP w Raciborzu
[PL]

W lutym uczestnicy Klubu szachowego doskonalili się w maksymalnym wykorzystywaniu figur:

Gra gońcami- gońce najlepiej przydatne są w momencie, kiedy działają wspólnie, ponieważ są w stanie kontrolować zarówno białe jak i czarne pola. A ich użyteczność ujawnia się, kiedy kontrolują długie, niezablokowane przekątne.

Gra skoczkami- najlepszym położeniem dla skoczka jest centrum szachownicy, skąd mogą kontrolować nawet osiem pól! Do tego skoczki dobrze współpracują z Hetmanem oraz sprawdzają się w blokowaniu.

Gra wieżami- są drugimi najaktywniejszymi figurami w szachach, jednak tylko w tedy kiedy gracz potrafi odpowiednio skorzystać z nich. Wieże powinno się ustawiać na otwartych liniach- takich które nie są blokowane przez pionki. Dobrze działają też na półotwartych liniach, czyli atakując piona przeciwnika albo broniąc własnego. Najbardziej efektywne są, kiedy współpracują na otwartej linii pionowej lub poziomej, a ich najlepszym miejscem do działania jest przedostatnia linia, gdzie nie tylko atakuje piony przeciwnika, ale również odcina królowi drogę ucieczki.

Gra pionami- grając pionkami warto pamiętać o ich czterech głównych celach: 1. Pionki są w stanie kontrolować kluczowe pola np.: centrum. Jeśli gracz ma pod kontrolą centrum, to automatycznie blokuje dostęp przeciwnika do możliwości ustawienia figur na aktywnych polach. 2. Bronią figur przed zbiciem. 3. Pełnią funkcję tarana do rozbijania pozycji króla przeciwnika. 4. Za pomocą promocji pionki mogą zostać zamienione na inne figury, kiedy dotrą do pola przemiany!

Gra Hetmanem- inaczej Królowa, jest najpotężniejszą figurą, dlatego należy uważać by jej nie stracić. Z tego powodu Hetmana należy nie wprowadzać do gry za wcześnie, najlepiej zacząć od rozwinięcia lekkich figur. Królowa jest najlepszą figurą do przypuszczenia ataku na Króla, oczywiście jeżeli posiada wsparcie innych figur.

Gra Królem- dzieli się na kilka części: w początkowej fazie rozgrywki warto zabezpieczyć Króla (najczęściej poprzez zrobienie roszady). Natomiast w końcówce warto wyjść Królem z ukrycia, włączyć go do akcji by pomagał pionom w maszerowaniu do pola przemiany. Król pomimo swoich wolnych ruchów potrafi być silną figurą!

Współpraca figur- wszystkie figury powinny ze sobą współpracować, żeby osiągnąć sukces. Ponieważ jedna potężna figura nie wygra rozgrywki w której będzie toczyć walkę z wieloma figurami, współpracującymi ze sobą.

Uczestnicy po zapoznaniu się z wyżej opisanymi tematami wspólnie wykonywali ćwiczenia a następnie przystąpili do grania w parach.

 

Galerie - Szachy luty
Soubory k stažení

Tagi: szachy w bibliotece

Rozvinout
[PL]Śląskie ferie z biblioteką: Noc z grami bez prądu
09
ún
Kategorie:[PL]Ferie z biblioteką
Data událostí:09.02.2024
hod.:19:00
miejsce:Biblioteka, Kasprowicza 12
organizátor:Wypożyczalnia Główna, MiPBP w Raciborzu
[PL]

Za nami piąta edycja Nocy z Grami bez Prądu. Pomysł na organizację takiego nocnego maratonu narodził się w 2019 roku, i od razu został podchwycony przez szerokie grono miłośników planszówek. W tym roku, nocne granie, które odbyło się w nocy z 9 na 10 lutego przyciągnęła do raciborskiej biblioteki prawie 50 osób.

Dwanaście godzin grania, częste wybuchy śmiechu, emocjonalne rozgrywki i niespożyta energia do samego rana. Każda kolejna Noc z Grami bez Prądu to zawsze spora dawka zabawy przy przeróżnych grach. W co grano w tym roku? Escape room, Wirus, DiXit, Horror w Arkham i szachy – to tylko niektóre z tytułów, nad którymi głowiono się o 3 w nocy. Jeżeli ktoś przysypiał, to szybka rozgrywka w Jengę gwarantowała skok ciśnienia przy dźwięku przewracającej się wieży z klocków. Oprócz gier, które znajdują na inwentarzu biblioteki, na stołach pojawiały się również tytuły przyniesione przez uczestników.

Noc z Grami bez Prądu tradycyjnie kończy ferie z biblioteką. Kto chce dołączyć do planszówkowej społeczności biblioteki niech śledzi media raciborskiej biblioteki. Co miesiąc, w piątki odbywają się spotkania bibliotecznego klubu planszówkowego. Każdy może wpaść i dołączyć do gry!

Galerie - Noc z Grami bez Prądu 2024
Soubory k stažení
regulamin noc z grami 2024+.pdf(plik PDF, 120.89 KB)
zgoda dorosły nocka 2024.pdf(plik PDF, 112.71 KB)
zgoda dziecko nocka 2024.pdf(plik PDF, 106.46 KB)

Tagi: noc z grami bez prądu, śląskie ferie z biblioteką

Rozvinout
[PL]Śląskie ferie z biblioteką w Ocicach-„Nietypowe muzea”
09
ún
Kategorie:[PL]Ferie z biblioteką
Data událostí:09.02.2024
hod.:11:00
miejsce:Filia Publiczno-Szkolna nr 3 Ocice, ul. Tuwima 1
organizátor:Filia Nr 3 Ocice
[PL]

 

 

Filia Publiczno-Szkolna nr 3 Ocice, ul. Tuwima 1, tel. 32 415 76 39

       

 

Ciekawe miejsca

na Śląsku

 

„Nietypowe muzea”

 

 

9 lutego

godz.11-13.30

Na zajęciach dowiemy się jakie miejsca warto odwiedzić w naszym regionie. Porozmawiamy o tym z czego słynie Śląsk i w jakich ciekawych miejscach warto być. W trakcie zajęć zajmiemy się również historią mydła i wykonamy własne mydełka o unikatowym zapachu, kształcie i kolorze.

 

Paulina Michalak

 

Tagi: śląskie ferie z biblioteką, ocice, muzea

Rozvinout
Jak mohu...
Vyberte stranu
přihlásit se do knihovny?
objednat/rezervovat knihu?
prodloužit termín vrácení?
[PL]przetwarzanie danych osobowych
Kalendář
so
02
bře
[PL]Ciuchowisko
Kategorie:
datum: 02.03.2024
hod.: 10:00
miejsce: Filia nr 2 Ostróg, Bielska 12
po
04
bře
[PL]English Conversation Club
Kategorie:
datum: 04.03.2024
hod.: 17:00
miejsce: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
út
05
bře
[PL]Kawiarenka seniora
Kategorie: [PL]Spotkanie w bibliotece
datum: 05.03.2024
hod.: 11:00
miejsce: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Zaproponuj tytuł
 
Pokud chcete vyslat zprávu, klikněte walizkę.
Zapytaj bibliotekarza
 
Pokud chcete vyslat zprávu, klikněte parasol.
Portal https://www.biblrac.pl/ wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij