zaloguj się bip Szukaj
Zamknij
Znajdź książkę, muzykę, film...
Najnowsze
Zobacz wszystkie »
Paloma Sánchez-Garnica-Ostatnie dni w Berlinie
Ostatnie dni w Berlinie
Autor:Paloma Sánchez-Garnica
Lektor:Joanna Domańska
Tłumacz:Ewa Ratajczyk
Wydawca:Filia
Rok wydania:2022
Gatunek:Obyczajowe i psychologiczne
 
Audiobook dostępny w:Wypożyczalnia Główna
 
Tagi: II wojna światowa, nazizm, poszukiwania zaginionych, stalinizm, ucieczki, wojna domowa w Rosji, Berlin, Kołyma, Moskwa, Petersburg, Szwajcaria, powieść
Opis

Miłość i nadzieja są potężniejsze niż nienawiść i gniew. Gdy Jurij Santacruz przyglądał się paradzie z okazji mianowania Adolfa Hitlera na kanclerza Niemiec, nie mógł przypuszczać, jak bardzo ten dzień odmieni jego życie.

Do Berlina przyjechał kilka miesięcy wcześniej, po tym, jak z częścią rodziny uciekł z Sankt Petersburga przed skutkami bolszewickiej rewolucji, która pozbawiła ich wszystkiego. Jurija pozbawiła także matki i młodszego brata – rosyjskie władze nie zezwoliły im na opuszczenie kraju. Pewnego dnia poczucie sprawiedliwości każe mu stanąć w obronie młodego komunisty napadniętego przez hitlerowskie oddziały szturmowe. Wtedy też pozna swoją wielką miłość, Claudię, żonę dowódcy SS. Jego życie nieoczekiwanie się zmieni, a pierwszoplanowy dotychczas cel – odnalezienie matki i brata – zastąpi inny, ważniejszy w tych koszmarnych czasach: walka o przetrwanie.

„Pełna zwrotów akcji, wartka i pasjonująca podróż przez najokrutniejszy okres w historii" – ABC. [Opis wydawcy]

Jak mogę...
wybierz stronę
zapisać się do biblioteki?
zamówić/ zarezerwować książkę?
przedłużyć termin zwrotu?
przetwarzanie danych osobowych
Kalendarz
wto
21
mar
Kawiarenka seniora
kategoria: Inne
data: 21.03.2023
godz.: 11:00
miejsce: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
wto
21
mar
„Wiosna, ach to ty” – Piknik w Ogrodzie Jordanowskim
kategoria: Inne, Inne dla dzieci, Integracja dla książki
data: 21.03.2023
godz.: 10:00-12:00
miejsce: Ogród Jordanowski, ul. Stalmacha
śro
22
mar
„Moc kobiecości” spotkanie z Anną Sochą
kategoria:
data: 22.03.2023
godz.: 18:00
miejsce: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Zaproponuj tytuł
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij parasol.
Zapytaj bibliotekarza
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij piłke.
Portal https://www.biblrac.pl/ wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij