zaloguj się bip Szukaj
Zamknij
Znajdź książkę, muzykę, film...

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie
Wypożyczalnia Główna
Wypożyczalnia i Czytelnia Naukowa
Filia nr 1 Studzienna
Filia Nr 2 Ostróg
Filia Nr 3 Ocice
Filia nr 4 Szpital Rejonowy
Filia Nr 5 Płonia
Filia Nr 8
Filia Nr 9 Brzezie
Filia Nr 10 Markowice
Eureka - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży
Galeria Gawra
MiPBP w Raciborzu
Mediateka
Archiwum wydarzeń
VIII Ogólnopolski Konkurs Literacki "Racibórz Prozą Zaczarowany"
wto
01
cze
pią
05
lis
kategoria:Konkursy inne
terminy wydarzenia:01.06-05.11.2021
godz.:18:00
miejsce:Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
organizator:MiPBP w Raciborzu

Celem konkursu literackiego „Racibórz prozą zaczarowany” jest promocja Raciborza poprzez literackie przedstawienie naszego miasta oraz popularyzacja czytelnictwa i wzrost zainteresowania kulturą i literaturą.

Tematem VIII edycji konkursu jest parafraza tytułu znanego klasyka: "Racibórz w czasach zarazy".

Do konkursu zostaną zakwalifikowane prace napisane prozą (nie mniej niż 5 i nie więcej niż 10 stron maszynopisu). W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 13 lat.

Rozstrzygnięcie: 5 listopada 2021

Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz.

Pliki do pobrania
Racibórz proza zaczarowany21-regulamin.pdf(plik PDF, 229,16 KB)
Zał. 2-uczestnik niepełnoletni raciborz proza zaczarowany21.pdf(plik PDF, 183,34 KB)
Zał. 1 - uczestnik pełnoletni raciborz proza21.pdf(plik PDF, 183,13 KB)
Zał. 3 - kapituła konkursu21.pdf(plik PDF, 180,35 KB)

Tagi: konkurs literacki, Racibórz Prozą Zaczarowany, Prezydent Miasta Racibórz

Rozwiń
Kosmiczne Lato z Biblioteką
czw
01
lip
czw
26
sie
kategoria:Lato z Biblioteką
terminy wydarzenia:01.07-26.08.2021
godz.:11:00-14:00
miejsce:Eureka - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
organizator:Eureka - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży

Wyrusz rakietą na podbój kosmosu i spotkaj mieszkańców innych planet, obserwuj niebo z Galileuszem i Kopernikiem, zachwyć się Mleczną Drogą i zajrzyj do czarnej dziury. Biblioteka zaprasza na odjechane w kosmos wakacje!

Ruszyły zapisy na wakacyjne zajęcia organizowane przez bibliotekę. Zapisy na zajęcia przyjmowane są w każdej filii bibliotecznej od 10 czerwca do 28 czerwca. Formularz zapisu i regulamin do pobrania poniżej.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 lat.

Zajęcia Kosmicznego Lata z Biblioteką startują 1 lipca i potrwają do 26 sierpnia. W każdy wtorek i czwartek wakacji, w godzinach od 11.00 do 14.00 biblioteka zamieni się w mini centrum studiów kosmicznych. Oprócz zajęć na miejscu zaplanowano dwie wycieczki – w lipcu do Wytwórni Kultury, Nauki i Zabawy w Katowicach „Bajka Pana Kleksa”, w sierpniu do Fabryki Robotów w Mosznej oraz Interaktywnego Parku Edukacji i Rozrywki ROSENAU Zaginione miasto w Pokrzywnej. Zgłoszenia na wycieczki przyjmowane będą w trakcie trwania zajęć, najpóźniej na tydzień przed planowaną wycieczką.

Termin Temat Prowadzący
01.07 Rakiety i pojazdy kosmiczne Marzena Mróz
06.07 Podróże w czasie Magdalena Wieder
08.07 Mikołaj Kopernik Ewa Bedrunka
13.07 Mars i Marsjanie Anna Strojny
15.07 Kiedy Ziemia była płaska Mateusz Wiecha
20.07

Wycieczka

Bajka Pana Kleksa – Wytwórnia Kultury, Nauki i Zabawy w Katowicach
 
22.07 Mirosław Hermaszewski - pierwszy polski astronauta Marek Walczuch
27.07 Galileusz i wszechświat Jolanta Sienkiewicz
29.07 Kosmiczni przyjaciele: WALL.E i E.T

Natalia Rogowska

03.08 Czarne dziury

Katarzyna Rzytki

05.08 Stephen Hawking

Paulina Michalak

10.08 Słońce i inne gwiazdy Bożena Plis-Grochowicz
12.08 Księżyc Dominika Karpińska
17.08 Droga Mleczna Ewa Florek
19.08 Z Tytusem TU i TAM – Od astronomii po kosmos Małgorzata Michalczyk
24.08

Wycieczka

Fabryka Robotów - Moszna

oraz Interaktywny Park Edukacji i Rozrywki ROSENAU Zaginione miasto Pokrzywna
 
26.08

Zakończenie Kosmicznego Lata z Biblioteką

 

 

 

Aktualizacja

2 lipca wystartowaliśmy! :) - "Rakiety i pojazdy kosmiczne"

Nasi pracownicy przygotowali dla uczestników szereg iście kosmicznych atrakcji! Na pierwszych zajęciach gwiezdni podróżnicy wysłuchali wykładu, którego tematem były „Rakiety i pojazdy kosmiczne”, uczestniczyli w zabawach ruchowych oraz zbudowali własne rakiety, którymi z pewnością przylecą na kolejne zajęcia. Zobaczcie relację wideo:

6 lipca - "Podróże w czasie"

Na kolejnych zajęciach z serii „Kosmiczne lato z Biblioteką” grupa dzielnych śmiałków wskoczyła do wehikułu czasu. Po wysłuchaniu bardzo interesującego wykładu projektowali własne maszyny i portale do podróżowania w czasie.
Nie zabrakło również zabaw ruchowych na świeżym powietrzu oraz zagadek logicznych „podróż po linii czasu”. Relacja video:

8 lipca - "Mikołaj Kopernik"

Podczas trzecich zajęć z kolei, dzieci poznały sylwetkę Mikołaja Kopernika i dowiedziały się jak wybitny polski naukowiec wstrzymał Słońce, a ruszył Ziemię. Młodzi astronomowie poznali poszczególne planety układu słonecznego, a następnie tworzyli własne fantastyczne gwiazdozbiory oraz projektowali własną planetę. Jak zawsze podczas zajęć w bibliotece nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu, układania puzzli tematycznych, zagadek logicznych oraz gier na spostrzegawczość.

13 lipca - MARS i MARSJANIE

Na kolejnych zajęciach młodzi kosmonauci badali czerwoną planetę oraz tworzyli i poznawali fantastyczne historie związane z Marsem i jego wyobrażonymi mieszkańcami. Oprócz ciekawego wykładu i kreatywnych zajęć plastycznych, dużą część czasu dzieci spędziły na świeżym powietrzu gdzie przy pięknej pogodzie uczestniczyli w grach i zabawach logicznych.

15 lipca - KIEDY ZIEMIA BYŁA PŁASKA

Kolejne zajęcia 15 lipca przebiegały pod hasłem „Kiedy ziemia była płaska”. Uczestnicy prześledzili dawne wyobrażenia o naszej planecie i kosmosie od starożytności aż do współczesności. Następnie poznali koncepcję 4 żywiołów, którą samodzielnie wyrażali podczas zajęć plastycznych oraz animacji ruchowych.

20 lipca - Bajka Pana Kleksa

20 lipca uczestnicy Kosmicznego Lata z Biblioteką odbyli wycieczkę do Bajki Pana Kleksa - Centrum Kultury, Nauki i Zabawy w Katowicach.

„Bajka Pana Kleksa” to niezwykłe miejsce w Katowicach, w którym przewodnikiem jest sam Apolinary Kleks, bohater serii książek Jana Brzechwy. Uczestnicy wyprawy odwiedzając kolejne interaktywne sale musieli wykazać się zręcznością, odwagą, sprytem i wyobraźnią. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: m. in. ukryte w szufladach sekrety Pana Kleksa, leczenie chorych sprzętów, furtki do bajek, zjeżdżalnie i tory przeszkód. Nie zabrakło kosmicznego akcentu, który idealnie wpasował się w przewodni temat wakacyjnych zajęć w bibliotece. Były to m. in. : kosmiczna kapsuła, układ międzyplanetarny, fotel Wielkiego Elektronika i Robot Silver. Każdy chętny mógł zasiąść na fotelu i poczuć jak w Szkole Pilotów a także doświadczyć, czym jest stan nieważkości. Na zakończenie wizyty, w Kuchni Pana Kleksa wszyscy poczuli się jak prawdziwi naukowcy. Pod czujnym okiem animatora młodzi odkrywcy wykonywali doświadczenia związane ze światłem, gazem i wodą.

22 lipca - Mirosław Hermaszewski - pierwszy polski astronauta

22 lipca uczestnicy Kosmicznego Lata poznali historię astronautyki - od Gagarina po najnowszy lot kosmiczny, który odbył Jeff Bezos - szef formy Amazon. Zapoznali się także z budową kosmicznego kombinezonu, przekonali się jak trudno spożywać posiłki w stanie nieważkości i jak wyglądają przygotowania astronautów do lotu i przebywanie w przestrzeni kosmicznej. W drugiej części zajęć miłośnicy kosmosu własnoręcznie wykonali kartki urodzinowe dla Mirosława Hermaszewskiego, które zostaną wysłane z okazji przypadających 15 września 80 urodzin pierwszego i jedynego polskiego astronauty.

Galeria - Kosmiczne Lato z Biblioteką - Rakiety i pojazdy kosmiczne
Galeria - Kosmiczne Lato z Biblioteką - PODRÓŻE W CZASIE
Galeria - Kosmiczne Lato z Biblioteką - Mikołaj Kopernik
Galeria - Kosmiczne Lato z Biblioteką - MARS i MARSJANIE
Galeria - Kosmiczne Lato z Biblioteką - KIEDY ZIEMIA BYŁA PŁASKA
Galeria - Kosmiczne Lato z Biblioteką - Bajka Pana Kleksa
Galeria - Kosmiczne Lato z Biblioteką - Mirosław Hermaszewski - pierwszy polski astronauta
Pliki do pobrania
regulamin_lato_z_biblioteka_2021.pdf(plik PDF, 415,45 KB)

Tagi: Lato z Biblioteką, Kosmiczne Lato z Biblioteką, zajęcia dla dzieci

Rozwiń
Lato z biblioteką 2021 dla osób z niepełnosprawnościami
pon
19
lip
pon
09
sie
kategoria:Biblioteka bez barier
terminy wydarzenia:19.07-09.08.2021
godz.:
miejsce:
organizator:Eureka - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, MiPBP w Raciborzu

Ruszyło Lato z biblioteką dla osób z niepełnosprawnościami!

Często w myśleniu o dostosowaniu bibliotek do potrzeb osób z niepełnosprawnościami skupiamy się na infrastrukturze, a mniej uwagi poświęca się przygotowaniu mentalnemu, poznaniu specyfiki potrzeb tych osób i sposobów ich zaspokajania. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu łamie te bariery.

19 lipca 2021 w ramach unijnego projektu „Biblioteka bez barier” rozpoczęto realizację wakacyjnych zajęć, do których zaproszono dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami.

Dogoterapia, hipoterapia, zajęcia na basenie, wycieczki, warsztaty teatralne to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na uczestników. Dobór środków terapeutycznych jest dostosowany do potrzeb i możliwości percepcyjnych konkretnych osób biorących udział w projekcie. Zajęcia realizowane będą w każdy poniedziałek, środę i piątek w terminie od 19 lipca do 9 sierpnia 2021 r.

Uczestnikiem może zostać osoba z niepełnosprawnością w wieku od 7 do 24 lat, mieszkająca w Raciborzu na obszarze objętym rewitalizacją. Zajęcia realizowane będą w terminie 19.07 – 9.08. 2021 r.

Zgłoszenia przyjmowane są w EURECE – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży do 14 lipca w godzinach otwarcia biblioteki.

Regulamin: https://www.biblrac.pl/pl/site/index/347-projekty/344-biblioteka-bez-barier/350-do-pobrania.html

Projekt „Biblioteka bez barier” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Galeria - Lato z biblioteką BBB - 19.07.2021
Pliki do pobrania

Tagi: BBB, Lato

Rozwiń
Wakacje w powiecie
pon
19
lip
czw
26
sie
kategoria:Lato z Biblioteką
terminy wydarzenia:19.07-26.08.2021
godz.:
miejsce:
organizator:MiPBP w Raciborzu

Sportowo, twórczo i turystycznie zapowiadają się „Wakacje w powiecie” dla dzieci i młodzieży organizowane we współpracy z Starostwem Powiatowym w Raciborzu

Już w lipcuna Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu odbędzie się Powiatowe EURO w piłce nożnej. O mistrzostwo zagrają drużyny reprezentujące wszystkie gminy powiatu raciborskiego składające się z piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat.

W sierpniu dzieci i młodzież sprawdzą się w roli programistów na zestawach kolorowych klocków w czasie warsztatów robotyki i programowania LEGO. Młodzi adepci programowania w każdej gminie będą działać na zestawach Mindstorms!

Ostatni akcent „Wakacji w powiecie” to wycieczka trasą powiatowych atrakcji i wież widokowych. W programie wycieczki: platforma widokowa i tężnia solankowa w Pietrowicach Wielkich, farma wiatrowa, pałac w Tworkowie (wieża widokowa), platforma widokowa w Pogrzebieniu oraz Ruiny Pałacu Eichendorffów w Łubowicach, gdzie wyprawa zakończy się pożegnalnym ogniskiem.

 

W programie:

Powiatowe EURO w piłce nożnej

19 lipca, 21 lipca, 23 lipca

Początek godz. 10.00

  • Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu
  • 7 osobowe drużyny dzieci w wieku od 8 do 10 lat
  • Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 15 lipca

 

Warsztaty robotyki i programowania LEGO

Dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat

Warsztaty w grupach do 14 osób. Jedna grupa dzieci od 7 do 10 lat, druga młodzież od 11 do 16 lat

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 lipca

Poniżej daty i miejsce warsztatów:

9 sierpnia

9.30-11.00; 11.15-12.45 - Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu

13.15–14.45; 15.00-16.30 - Gminna Biblioteka Publiczna w Kornowacu z/s w Kobyli

10 sierpnia

9.30-11.00; 11.15-12.45 - Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy

13.15–14.45; 15.00-16.30 - Miejska Biblioteka Publiczna w Kuźni Raciborskiej

11 sierpnia

9.30-11.00; 11.15-12.45 - Gminna Biblioteka Publiczna w Krzanowicach

13.15–14.45; 15.00-16.30 - Gminna Biblioteka Publiczna w Krzyżanowicach

12 sierpnia

9.30-11.00; 11.15-12.45 - Gminna Biblioteka Publiczna w Rudniku

13.15–14.45; 15.00-16.30 - Gminna Biblioteka Publiczna w Pietrowicach Wielkich

 

Za rogatkami gminy - Wycieczka dla dzieci i młodzieży - 26 sierpnia

Na zakończenie bibliotecznych Wakacji w Powiecie odbędzie się wycieczka dla dzieci i młodzieży trasą powiatowych atrakcji i wież widokowych:

  • Pietrowice Wielkie - platforma widokowa, tężnia solankowa
  • Farma wiatrowa w okolicach Pietrowic
  • Pałac Tworków - wieża widokowa
  • Pogrzebień - wieża widokowa
  • Ruiny Pałacu Eichendorffów w Łubowicach - zakończenie wycieczki przy ognisku.

Zgłoszenia do 22 sierpnia

 

Gdzie się zapisać?

Gminna Biblioteka Publiczna w Kornowacu z/s w Kobyli

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzanowicach

Gminna Biblioteka Publiczna w Rudniku

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzyżanowicach

Gminna Biblioteka Publiczna w Pietrowicach Wielkich

Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Kuźni Raciborskiej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu

 

Szczegółowe informacje: tel. 32 415 37 24 wew. 28, e-mail: biblioteka@biblrac.pl

Galeria - Powiatowe EURO w piłce nożnej 2021
Pliki do pobrania
regulamin_wakacje_w_powiecie.pdf(plik PDF, 406,51 KB)

Tagi: lato z biblioteką, wakacje w powiecie

Rozwiń
Teatr na Schodach: "Historia muzyki" Muzikanty
pią
30
lip
kategoria:Koncerty
terminy wydarzenia:30.07.2021
godz.:19:00
miejsce:Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
organizator:MiPBP w Raciborzu

Historia muzyki

Szalona lekcja muzyki na kilkanaście instrumentów w rękach trzech wędrownych muzykantów. Muzykantów, którzy przy okazji prowadzenia swoistej audycji muzycznej przechodzą od starochińskich melodii ludowych przez światowy folk, europejską muzykę klasyczną, jazz i hity dwudziestowiecznej muzyki rozrywkowej, aż po najnowsze dokonania rynku muzycznego. Wśród instrumentów goszczą chińskie erhu, afrykańskie kazoo, odrobinę podrasowane skrzypce i ukulele, ale także własnej konstrukcji: kontrabas z miotły, fujarki z rurek PCV, bęben (stopa) z walizki, bongosy z garnków i instrumenty perkusyjne ze sprzętów AGD. A wszystko to w oparciu o elektroniczne efekty i techniki live loopingu. „Historia muzyki” to z jednej strony koncert, z drugiej widowisko, które co chwilę pożycza sobie do wspólnego grania widownię, udowadniając tym samym, że (przy odrobinie pomocy) z każdego wydobyć można drzemiącego w nim muzyka. W sposób zdecydowanie zabawny. 

Muzikanty

Autorski projekt teatralno-muzyczny, łączący w spektaklach muzykę na żywo, nowe technologie (live looping, projekcje , elementy mappingu scenicznego) i improwizowane uczestnictwo widzów. Funkcjonując z powodzeniem w nurcie teatru ulicznego, równolegle występuje jako formacja muzyczna. W sposób raczej zabawny.

 

Pliki do pobrania

Tagi: koncert, Teatr na Schodach, Muzikanty, przedstawienie

Rozwiń
Fantastyczny Klub Książki: Czarny lampart, czerwony wilk
sob
31
lip
kategoria:Dyskusyjny Klub Książki
terminy wydarzenia:31.07.2021
godz.:16:00
miejsce:Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
organizator:Wypożyczalnia Główna

Fantastyczna rozmowa w fantastycznym gronie.

W lipcu dyskusja o bardzo gorącej powieści laureata nagrody Bookera – „Czarny Lampart, Czerwony Wilk” Marlona Jamesa. Czerpiąc garściami z afrykańskiej historii i mitologii oraz własnej wyobraźni, Marlon James opowiada historię o niesamowitym rozmachu, której akcja dzieje się w starożytnym świecie, dziwnie przypominającym współczesny. „Czarny Lampart, Czerwony Wilk” to opowieść niezwykle brutalna, osadzona w fantastycznej scenerii, a jednocześnie poruszająca.

Pliki do pobrania

Tagi: Fantastyczny Klub Książki, FKK, Marlon James

Rozwiń
Warsztaty robotyki i programowania LEGO
pon
09
sie
kategoria:Warsztaty i kursy
terminy wydarzenia:09.08.2021
godz.:09:30
miejsce:Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
organizator:MiPBP w Raciborzu

Warsztaty robotyki i programowania LEGO

9 sierpnia 2021 dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat sprawdzą się w roli programistów na zestawach kolorowych klocków w czasie warsztatów robotyki i programowania LEGO.

Młodzi adepci programowania będą działać na zestawach Mindstorms!

Warsztaty będą podzielone na dwie grupy wiekowe:

 

Dzieci od 7 do 10 lat- godzina 9.30-11.00


Młodzież od 11 do 16 lat- godzina 11.15-12.45

 

Warsztaty organizowane we współpracy z Starostwem Powiatowym w Raciborzu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 lipca

dzieci i młodzież sprawdzą się w roli programistów na zestawach kolorowych klocków w czasie warsztatów robotyki i programowania LEGO. Młodzi adepci programowania w każdej gminie będą działać na zestawach Mindstorms!
Pliki do pobrania
regulamin_wakacje_w_powiecie.pdf(plik PDF, 406,51 KB)

Tagi: wakacje w powiecie

Rozwiń
Teatr na Schodach: "Kawaler" Pjoter
sob
14
sie
kategoria:Przedstawienia
terminy wydarzenia:14.08.2021
godz.:19:00
miejsce:Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
organizator:MiPBP w Raciborzu

Solowy projekt herszta Muzikantów. Improwizowany storytelling, proste dźwięki, wiaderko elektroniki i spora dawka kontrolowanego chaosu.

Kawaler

Amant, absztyfikant, nieżonaty, singiel? Ten, który wiecznie poluje na miłość, jednocześnie desperacko próbując zachować swoje święte rytuały codzienności. Jak bardzo można być samotnym w otoczeniu pięknych kobiet (przystojnych mężczyzn?) – zawsze jednej, do czasu gdy nie będzie to następna, następny? No, tak maksimum dwie? Jakich trzeba poświęceń, by być tylko z jednym na wyłączność? I czy to w ogóle możliwe, by kochać tylko jedną? W kolejnych, improwizowanych z publicznością, scenach, tworząc scenografię i ścieżkę dźwiękową z niczego, Pjoter i jego „Kawaler” przygląda się życiu na-swój-sposóbinteligentnego, całkiem przystojnego i absolutnie nieprzygotowanego do wspólnego życia jegomościa, który mimo to tęskni za tą magiczną więzią, która zdaje się tak łatwo przychodzić wszystkim innym.

Pjoter

Piotr Chlipalski — performer, fotograf, producent, twórca ruchomych obrazków (video, animacja, mapping); pomysłodawca i dyrektor festiwalu artystów ulicy Ulicznicy; współzałożyciel formacji Muzikanty. Autor podręczników dla przemysłów kreatywnych.

Pliki do pobrania

Tagi: koncert, Teatr na Schodach, Pjoter, przedstawienie, Piotr Chlipalski

Rozwiń
Jak mogę...
wybierz stronę
zapisać się do biblioteki?
zamówić/ zarezerwować książkę?
przedłużyć termin zwrotu?
przetwarzanie danych osobowych
Kalendarz
czw
01
lip
czw
26
sie
Kosmiczne Lato z Biblioteką
kategoria: Lato z Biblioteką
data: 01.07-26.08.2021
godz.: 11:00-14:00
miejsce: Eureka - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
pon
19
lip
czw
26
sie
Wakacje w powiecie
kategoria: Lato z Biblioteką
data: 19.07-26.08.2021
godz.:
miejsce:
pią
30
lip
Teatr na Schodach: "Historia muzyki" Muzikanty
kategoria: Koncerty
data: 30.07.2021
godz.: 19:00
miejsce: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Zaproponuj tytuł
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij parasol.
Zapytaj bibliotekarza
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij motocykl.
Portal https://www.biblrac.pl/ wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij