zaloguj się bip Szukaj
Zamknij
Znajdź książkę, muzykę, film...

Kalendarz wydarzeń

Archiwum wydarzeń
śro
13
lut
Ferie z biblioteką: zawód jubiler
kategoria:Ferie z biblioteką
terminy wydarzenia:13.02.2019
godz.:11:00
miejsce:Eureka-Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
organizator:MiPBP w Raciborzu

Za nami kolejny dzień ferii zimowych w towarzystwie raciborskiej biblioteki i kolejny ciekawy zawód, który poznali uczestnicy zajęć. Tym razem dzieci dowiedziały się czym zajmuje się jubiler i jak wygląda jego warsztat pracy.

O swojej pracy opowiadał Grzegorz Kawalec- złotnik, aktualnie pracownik raciborskiej biblioteki. Zaproszony gość przyniósł ze sobą mnóstwo ciekawych narzędzi do obróbki ręcznej, dzięki którym na żywo mógł pokazać na czym polega jego praca. Zajęcia były tym bardziej ciekawe, że każdy mógł spróbować swoich sił np. grawerując litery na obrączce. Najwięcej emocji wzbudziło jednak wytapianie złota i srebra oraz awaryjne rozcinanie obrączki na palcu. Na koniec wszyscy mieli okazję wcielić się w rolę jubilera i zaprojektować własną biżuterię: na rysunkach pojawiły się m.in. kolie, naszyjniki, kolczyki i wisiorki.

- Na półmetku ferii zimowych, w piątek zapraszamy na spotkanie z zawodem bibliotekarza. Będzie to również niepowtarzalna okazja do zwiedzenia pomieszczeń biblioteki na co dzień niedostępnych dla czytelników – zaprasza Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Tagi: ferie z biblioteką, zima w mieście

Galeria - Ferie 13.02.2019 Jubiler
Jak mogę...
wybierz stronę
zapisać się do biblioteki?
zamówić/ zarezerwować książkę?
przedłużyć termin zwrotu?
przetwarzanie danych osobowych
Kalendarz
sob
03
cze
Dzień Dziecka z Biblioteką
kategoria: Dzień Dziecka, Inne dla dzieci, Inne dla młodzieży
data: 03.06.2023
godz.: 11:00-14:00
miejsce: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
sob
03
cze
Festiwal Gier Planszowych
kategoria: Gry planszowe, Inne, Inne dla dzieci, Inne dla młodzieży
data: 03.06.2023
godz.: 10:00 - 18:00
miejsce: Biblioteka, ul. Jana Kasprowicza 12
pon
05
cze
Akwarele Bogumiły Nieżychowskiej
kategoria: Wystawy
data: 05.06.2023
godz.: 17:00
miejsce: Galeria Gawra, ul. Kasprowicza 12
Zaproponuj tytuł
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij motocykl.
Zapytaj bibliotekarza
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij motocykl.
Portal https://www.biblrac.pl/ wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij