zaloguj się bip Szukaj
Zamknij
Znajdź książkę, muzykę, film...

Kalendarz wydarzeń

Archiwum wydarzeń
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bajki robotów” - ROZSTRZYGNIĘCIE!
czw
08
kwi
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bajki robotów” - ROZSTRZYGNIĘCIE!
kategoria:Konkursy plastyczne
terminy wydarzenia:08.04.2021
godz.:12:00
miejsce:
organizator:MiPBP w Raciborzu

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bajki robotów” i otwarcie wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac.

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bajki robotów” wzięło udział 399 uczestników w wieku od 3 do 75 lat z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz m.in. Warszawy, Zamościa, Rybnika, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Oleszyc, Poznania, Rzeszowa, Lublina, Biłgoraja, Gliwic, Rudy Śląskiej, Markowa, Inowrocławia, Kruszyny, Gdyni, Łodzi, Książenic, Płocka, Katowic, Gietrzwałdu i Stalowej Woli. W tym roku została również nadesłana praca z Mińska (Białoruś).

Okazją do zorganizowania konkursu było obchodzone w tym roku stulecie urodzin Stanisława Lema i związany z tym Rok Lema. Tematy prac były jednak bardzo różnorodne. Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki, pacynki lub pracy przestrzennej nawiązującej do treści książek o kosmosie, robotach itp. Uczestnicy mogli skorzystać również z pomocniczej listy lektur przygotowanej przez organizatorów.

Prace oceniane były w następujących kategoriach wiekowych: kategoria I – do lat 6, kategoria II – od 7 do 10 lat, kategoria III – od 11 do 14 lat, kategoria IV – powyżej 15 lat, kategoria V – rodzinna (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów).

Młodsze dzieci wykonywały prace inspirując się m.in. książkami: „Kicia Kocia w kosmosie” (A. Głowińska), „Marta i ufoludek” (W.Widłak), „Wall-E”, „Pierwszaki z kosmosu” (R. Witek) i „Mały Książę” (A. de Saint-Exupéry). Starsi najczęściej sięgali po „Bajki robotów” Stanisława Lema i „Star Wars”. Wśród prac przestrzennych dominowały roboty wykonane z różnego materiału (plastikowych butelek, kartonów i drewna).

Jury w składzie: Małgorzata Szczygielska – przewodnicząca, Małgorzata Michalczyk, Marzena Mróz i Anna Strojny w dniu 23 marca 2021 r. przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Ilustracje- Nagrody do 6 lat

I miejsce – Lena Herzog 6 l., Borucin – „Robot i ja” I. Asimov

II miejsce – Paulina Sterna 5 l., Bojanów - „Kicia Kocia w kosmosie” A. Głowińska

II miejsce – Apolonia Sokulska 6 l., Łężce – „Bajki robotów St. Lem

III miejsce – Sebastian Waleczek 6 l., Pietraszyn – „Star Wars BB8”

III miejsce – Antoni Opolony 6 l., Racibórz – „Kosmosmerf” Peyo

 

Ilustracje - Wyróżnienia do 6 lat

Julia Pieprzowska 5 l., Racibórz – „Kicia Kocia w kosmosie” A. Głowińska

Konstanty Szajkowski 5 l., Poznań – „Wall-E”

Zofia Niedziela 6 l., Pogrzebień – „Mały Książę” A. de Saint-Exupéry

Jessica Fiołka 6 l., Pogrzebień – „Pierwszaki z kosmosu” R. Witek

Milena Chruściel 6 l., Rudnik – „Szalony robot profesora Bzika” D. Hennig

Łucja Kowalska 6 l., Jankowice – „Pierwszaki z kosmosu” R. Witek i „Kicia Kocia w kosmosie” A. Głowińska

Dominika Herman 5 l., Bojanów - „Kicia Kocia w kosmosie” A. Głowińska

Julia Krettek 6 l., Brzeźnica – „Marta i ufoludek” W. Widłak

Julia Wolańska 3 l., Rzeszów – „Boot: wielka przygoda małego robota” S. Hegarty

Jakub Podgórski 3 l., Poznań - „Marta i ufoludek” W. Widłak

Alicja Wolnik 4 l., Brzeźnica - „Kicia Kocia w kosmosie” A. Głowińska

Paulina Szefler 4 l., Brzeźnica - „Marta i ufoludek” W. Widłak

Paweł Dębski 4 l., Poznań - „Marta i ufoludek” W. Widłak

Kaya Szymańska 4 l., Racibórz – „Bajki robotów” St. Lem

Hanna Friedek 4 l., Brzeźnica - „Kicia Kocia w kosmosie” A. Głowińska

 

Ilustracje - Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Kinga Trych 10 l., Zamość – „Bajki robotów” St. Lem

I miejsce – Martyna Dziedzic 10 l., Biłgoraj – „Zagubieni w kosmosie” D. Green

II miejsce – Julia Płotek 10 l., Krzanowice - „Kicia Kocia w kosmosie” A. Głowińska

II miejsce – Nikodem Sokołowski 8 l., Ruda Śląska - „Mały Książę” A. de Saint-Exupéry

III miejsce – Paula Bosak 9 l., Biłgoraj – „Cyberiada” St. Lem

III miejsce – Kacper Musioł 8 l., Gamów – „Wall-E”

 

Ilustracje - Wyróżnienia 7-10 lat

Leon Pastwa 7 l., Lublin – „Boot: wielka przygoda małego robota” S. Hegarty

Milena Kołacz 8 l., Borek Stary - „Marta i ufoludek” W. Widłak

Łukasz Kolar 9 l., Borucin - „Kicia Kocia w kosmosie” A. Głowińska

Kaja Wróbel 7 l., Chałupki - „Kicia Kocia w kosmosie” A. Głowińska

Julia Machowska 8 l., Biłgoraj – „Bajki robotów St. Lem

Filip Zawada 7 l., Nędza – „Wall-E”

Zuzanna Ulman 8 l., Nędza – „Zwierzoboty” J. Brown

Tymon Pawlik 10 l., Sosnowiec – „Bajki robotów” St. Lem

Melania Gliśnik 10 l., Borucin – „Kicia Kocia w kosmosie” A. Głowińska

 

Ilustracje - Nagrody 11-14 lat

I miejsce – Wiktoria Wolniaczyk 12 l., Dąbrowa Górnicza – „Jak ocalał świat” St. Lem

II miejsce – Maja Caban 11 l., Gliwice – „Cyberiada” St. Lem

II miejsce – Alicja Koloska 11 l., Chałupki – „Wall-E”

III miejsce – Kinga Janik 11 l., Racibórz – „Wall-E”

III miejsce – Daniel Oksztulski 12 l., Bielsko Podlaskie – „Star Wars”

 

Ilustracje - Wyróżnienia 11-14 lat

Juliusz Bułka 13 l., Racibórz – „Wall-E”

Zofia Łopata 13 l., Racibórz – „Z lemowskiej filozofii…”

Gabriela Łoza 11 l., Zamość - „Zwierzoboty” J. Brown

Mikołaj Myśliwy 12 l., Racibórz – „Star Wars Lego”

Rafał Paryniak 12 l., Oleszyce - „Bajki robotów” St. Lem

Paweł Pietrasz 12 l., Pogrzebień - „Bajki robotów” St. Lem

Karol Czerwiński 11 l., Chałupki - „Bajki robotów” St. Lem

Helena Babilas 14 l., Borucin - „Bajki robotów” St. Lem

Miriam Dudacy 14 l., Borucin – „Bajki robotów” St. Lem

Natalia Zachanowski 12 l., Krzanowice - „Kicia Kocia w kosmosie” A. Głowińska

Szymon Stypułkowski 11 l., Rybnik – „Planety i podróże kosmiczne”

 

Ilustracje – Nagrody pow. 15 lat

I miejsce – Bartosz Bobek 15 l., Rybnik – „Wall-E”

II miejsce - Marek Gil 17 l., Kuźnia Raciborska - „Wall-E”

III miejsce – Tobiasz Farana 15 l., Chałupki – „Star Wars. Darth Vader”

 

Ilustracje - Wyróżnienia pow. 15 lat

Wiktoria Nosal 15 l., Szczerbice – „Apokalipsa Św. Jana”

Klaudia Winiarska 16 l., Warszawa – „Star Wars”

Mateusz Niedziałek 15 l., Kuźnia Raciborska – „Cyberiada” St. Lem

 

Ilustracje – Wyróżnienia w kat. Prace rodzinne

Nikodem Ochyra 5 l., Adriana Ochyra – Racibórz - „Boot: wielka przygoda małego robota” S. Hegarty

 

Prace komputerowe – Wyróżnienia do 6 lat

Karina Kozioł 5 l., Wola Duża – „Cyberiada” St. Lem

Julia Mikołajczyk 5 l., Brzeźnica – „Marta i ufoludek” W. Widłak

 

Prace komputerowe – Wyróżnienia 7-10 lat

Wojciech Głód 10 l., Rybnik – „Samochodzik Franek. Kosmos” E. Wójcik

Dorota Grim 7 l., Gamów – „Bajki robotów” St. Lem

Marek Machowski 10 l., Warszawa – „Bajki robotów” St. Lem

 

Prace komputerowe – Wyróżnienia pow. 15 lat

Maja Dąbek 18 l., Sosnowiec - „Bajki robotów” St. Lem

Dominika Dębska 19 l., Dąbrowa Górnicza - „Bajki robotów” St. Lem

 

Prace przestrzenne – Wyróżnienia do 6 lat

Alan Wanke 6 l., Kuźnia Raciborska – „Buntownicze roboty” M. Goldsmith

Krzysztof Pozimski 6 l., Racibórz - „Bajki robotów” St. Lem

Mieczysław Rogowski 6 l., Racibórz – „Bajki robotów” St. Lem

„Sówki” gr. dzieci 3 i 4 letnich, Krowiarki - „Robot stop!” A. Bestwick

 

Prace przestrzenne – Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Adam Ugur 9 l., Racibórz – „Star Wars”

I miejsce – Alicja Nowak 9 l., Gamów - „Bajki robotów” St. Lem

II miejsce – Justyna Kocoń 9 l., Nędza – „O czym opowiedział teleskop” P. Kłuszancew

II miejsce – Bożena Wilczek 9 l., Gamów – „Bajki robotów” St. Lem

III miejsce – Antoni Gralewski 9 l., Markowo - „Bajki robotów” St. Lem

III miejsce – Nikola Malinowska 7 l., Gamów - „Bajki robotów” St. Lem

 

Prace przestrzenne – Wyróżnienia 7-10 lat

Paulina Nawrocka 7 l., Zabełków – „Poznajcie Jetsonów”

Zuzanna Świerczyńska 9 l., Wodzierady – „Cyberiada” St. Lem

Miriam Heisig 7 l., Ciechowice - „Mały Książę” A. de Saint-Exupéry

 

Prace przestrzenne – Nagrody 11-14 lat

I miejsce – Dawid Marcinek 11 l., Rudnik – „Mam przyjaciela kosmonautę” R. Butschkow

Prace przestrzenne – Wyróżnienia 11-14 lat

Samanta Adamczyk 11 l., Inowrocław - „Bajki robotów” St. Lem

 

Prace przestrzenne – Nagrody pow. 15 lat

I miejsce – Paweł Piotrowicz Milkot 18 l., Mińsk, Białoruś – „Bajki robotów” St. Lem

II miejsce – Paulina Kośmider 17 l., Kędzierzyn-Koźle - „Bajki robotów” St. Lem

III miejsce - Jakub Kościuk 17 l., Racibórz - „Bajki robotów” St. Lem

 

Prace przestrzenne – Nagrody kat. Prace rodzinne

I miejsce – Dominik Korycik 6 l., Joachim Korycik, Brzeźnica – „Wall-E”

I miejsce – Hanna Nachlik 6 l., Dorota Nachlik, Pietraszyn - „Marta i ufoludek” W. Widłak

II miejsce – Marcelina Burdzik 8 l., Damian Burdzik, Gamów – „Robot”

II miejsce – Kamil Herman 6 l., Karina Herman, Bojanów - „O Wojtku z planety Uran” A. Dydycz

III miejsce – Mateusz Gortol 7 l., Marek Gortol, Zabełków – „Wall-E”

III miejsce – Julia Studniczek 10 l., Karolina Studniczek 10 l., Karol Studniczek, Zabełków – „Wall-E”

III miejsce – Teodor Frydrych 7 l., Zuzanna Frydrych, Racibórz - „Bajki robotów” St. Lem

 

Prace przestrzenne – Wyróżnienia kat. Prace rodzinne

Stanisław Rojewski 7 l., Lucyna Rojewska, Zabełków - „Bajki robotów” St. Lem

Sebastian Waleczek 6 l., Ryszard Waleczek, Pietraszyn – „Wall-E”

Jagoda Gębarowska 4,5 l., Edyta Cuper, Krzanowice - „Marta i ufoludek” W. Widłak

Mateusz Mrowiec 8 l., Paweł Mrowiec, Rudnik - „Wall-E”  

 

Kukiełki – Wyróżnienia do 6 lat

Damian Gorus 4 l., Rudnik - „Marta i ufoludek” W. Widłak

Amelia Zganiacz 6 l., Chałupki - „Marta i ufoludek” W. Widłak

 

Kukiełki – Wyróżnienia 7-10 lat

Patrycja Szweda 7 l., Chałupki - „Marta i ufoludek” W. Widłak

 

Kukiełki – Wyróżnienia 11-14 lat

Jessica Maińczyk 13 l., Rudnik – „Kosmosmerf” Peyo

Patryk Wagner 12 l., Rudnik – „Mały Książę” A. de Saint-Exupéry

Paweł Tomas 12 l., Zabełków – „Bajki robotów” St. Lem

 

Kukiełki - Wyróżnienia w kat. Prace rodzinne

Oliwia Karasek 3 l., Roksana Karasek, Brzeźnica – „Kosmosmerf” Peyo

Magdalena Pawlak 9 l., Joanna Pawlak, Brzeźnica - „Mam przyjaciela kosmonautę” R. Butschkow

Emilia Trestka 3 l., Klaudia Trestka, Kuźnia Raciborska – „Bajki robotów” St. Lem

 

Pacynki – Wyróżnienia 11-14 lat

Ewelina Kłobuch 11 l., Lubomia - „Bajki robotów” St. Lem

Dominik Zemełka 12 l., Rudnik – „Star Wars. Lego”

 

 

Tagi: konkurs plastyczny, bajki robotów, Stanisław Lem

Galeria - Bajki Robotów - wystawa
Galeria - Bajki Robotów - nagrodzone prace
Pliki do pobrania
Bajki robotów-Regulamin plastyczny.pdf(plik PDF, 428,13 KB)
Bajki robotów-zgłoszenie uczestnik niepełnoletni.pdf(plik PDF, 261,42 KB)
Bajki robotów-zgłoszenie praca rodzinna.pdf(plik PDF, 194,74 KB)
Bajki robotów-zgłoszenie uczestnik pełnoletni.pdf(plik PDF, 261,9 KB)
Bajki robotów zgoda dla szkół.pdf(plik PDF, 371,13 KB)
Bajki robotów-zestaw lektur.pdf(plik PDF, 368,49 KB)
Jak mogę...
wybierz stronę
zapisać się do biblioteki?
zamówić/ zarezerwować książkę?
przedłużyć termin zwrotu?
przetwarzanie danych osobowych
Kalendarz
pią
23
kwi
sob
15
maj
Konkurs plastyczny „MÓJ PRZYJACIEL Z KSIĄŻKI”
kategoria: Konkursy plastyczne
data: 23.04-15.05.2021
godz.:
miejsce: Filia nr 9 Brzezie, ul. Myśliwca 9
pon
26
kwi
wto
08
cze
Klub Wiedzy w bibliotece: Sprawdzam - między prawdą a postprawdą
kategoria: Inne
data: 26.04-08.06.2021
godz.: 16:00
miejsce: Czytelnia MiPBP, ul. Kasprowicza 12
sob
08
maj
pią
28
maj
Ziemia Święta w obiektywie Stanisława Ligonia
kategoria: Wystawy
data: 08-28.05.2021
godz.:
miejsce: Galeria Gawra
Zaproponuj tytuł
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij parasol.
Zapytaj bibliotekarza
 
Jeśli chcesz wysłać wiadomość, kliknij motocykl.
Portal https://www.biblrac.pl/ wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij