Events calendar
News archiveSat
01
Oct
[PL]Noc Bibliotek: To się musi powieść! Norwegia w obiektywie Pauliny Michalak
| Category: | |
| Date of event: | 01.10.2022 |
| hr.: | 18:00 |
| Place: | Biblioteka Ul. Kasprowicza 12 |
| Organizer: | MiPBP w Raciborzu |
[PL]
„Norwegia w obiektywie Pauliny Michalak” to pierwsze wydarzenie z nowego cyklu – jaki proponuje biblioteka - „Pasje Bibliotekarzy”. Największą pasją Pauliny Michalak, na co dzień kierowniczki Filii nr 3 Ocice raciborskiej biblioteki, jest fotografia. W tym roku połączyła ją z bardzo aktywnym, jak na urlop, trekkingiem po Lofotach. Podróż trwała 13 dni, a sam trekking, w którym grupa pokonała aż 160 km, 10 dni z 15-kilogramowym plecakiem.
Uczestnicy byli ogromnie zainteresowani podróżą, padło wiele pytań, na które zainteresowani tematem otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Wernisaż odbył się w ciepłej, rodzinnej atmosferze – Paulinie Michalak towarzyszyli najbliżsi – mąż, dzieci i rodzeństwo, ale także rodzina biblioteczna – koleżanki i koledzy z pracy.
Na kolejne spotkanie z pasjami raciborskich bibliotekarzy zapraszamy 31 października na godz.18.00 do biblioteki na ul. Kasprowicza 12 na „Wszystko jest kwestią wyobraźni” - lalki (niekoniecznie ładne) Bożeny Plis-Grochowicz.
8. Edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek
23 czytelników skorzystało z amnestii 1 października w trakcie 8. Edycji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Dłuższe godziny otwarcia, całodniowa amnestia dla zalegających ze zwrotem zbiorów, projekcje filmów - "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica" dla dzieci i ,,Comedy Queen’’ dla młodzieży oraz wernisaż wystawy i slajdowisko Pauliny Michalak – tak wyglądała Noc Bibliotek w raciborskiej bibliotece.
„Norwegia w obiektywie Pauliny Michalak” to pierwsze wydarzenie z nowego cyklu – jaki proponuje biblioteka - „Pasje Bibliotekarzy”. Największą pasją Pauliny Michalak, na co dzień kierowniczki Filii nr 3 Ocice raciborskiej biblioteki, jest fotografia. W tym roku połączyła ją z bardzo aktywnym, jak na urlop, trekkingiem po Lofotach. Podróż trwała 13 dni, a sam trekking, w którym grupa pokonała aż 160 km, 10 dni z 15-kilogramowym plecakiem.
Bohaterka spotkania opowiedziała o kulisach powstania swoich fotografii i o historiach z nimi związanych. Uczestnicy mieli okazje poznać m.in. genezę czerwonych i żółtych norweskich domków, posłuchać o rybnych przysmakach Norwegów i przede wszystkim pozachwycać się naturą i fiordami. Dzięki zdjęciom, filmom i opowieściom autorka przeniosła wszystkich obecnych do bajecznej, pełnej soczystej zieleni krainy.
Uczestnicy byli ogromnie zainteresowani podróżą, padło wiele pytań, na które zainteresowani tematem otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Wernisaż odbył się w ciepłej, rodzinnej atmosferze – Paulinie Michalak towarzyszyli najbliżsi – mąż, dzieci i rodzeństwo, ale także rodzina biblioteczna – koleżanki i koledzy z pracy.
Na kolejne spotkanie z pasjami raciborskich bibliotekarzy zapraszamy 31 października na godz.18.00 do biblioteki na ul. Kasprowicza 12 na „Wszystko jest kwestią wyobraźni” - lalki (niekoniecznie ładne) Bożeny Plis-Grochowicz.
8. Edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek
23 czytelników skorzystało z amnestii 1 października w trakcie 8. Edycji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Dłuższe godziny otwarcia, całodniowa amnestia dla zalegających ze zwrotem zbiorów, projekcje filmów - "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica" dla dzieci i ,,Comedy Queen’’ dla młodzieży oraz wernisaż wystawy i slajdowisko Pauliny Michalak – tak wyglądała Noc Bibliotek w raciborskiej bibliotece.
„Norwegia w obiektywie Pauliny Michalak” to pierwsze wydarzenie z nowego cyklu – jaki proponuje biblioteka - „Pasje Bibliotekarzy”. Największą pasją Pauliny Michalak, na co dzień kierowniczki Filii nr 3 Ocice raciborskiej biblioteki, jest fotografia. W tym roku połączyła ją z bardzo aktywnym, jak na urlop, trekkingiem po Lofotach. Podróż trwała 13 dni, a sam trekking, w którym grupa pokonała aż 160 km, 10 dni z 15-kilogramowym plecakiem.
Bohaterka spotkania opowiedziała o kulisach powstania swoich fotografii i o historiach z nimi związanych. Uczestnicy mieli okazje poznać m.in. genezę czerwonych i żółtych norweskich domków, posłuchać o rybnych przysmakach Norwegów i przede wszystkim pozachwycać się naturą i fiordami. Dzięki zdjęciom, filmom i opowieściom autorka przeniosła wszystkich obecnych do bajecznej, pełnej soczystej zieleni krainy.
Uczestnicy byli ogromnie zainteresowani podróżą, padło wiele pytań, na które zainteresowani tematem otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Wernisaż odbył się w ciepłej, rodzinnej atmosferze – Paulinie Michalak towarzyszyli najbliżsi – mąż, dzieci i rodzeństwo, ale także rodzina biblioteczna – koleżanki i koledzy z pracy.
Na kolejne spotkanie z pasjami raciborskich bibliotekarzy zapraszamy 31 października na godz.18.00 do biblioteki na ul. Kasprowicza 12 na „Wszystko jest kwestią wyobraźni” - lalki (niekoniecznie ładne) Bożeny Plis-Grochowicz.
Wyślij wydarzenieDrukowanie wydarzeniaPodziel się na FejsbukuPodziel się na TłiterzePodziel się na Google Plus
Tagi: Noc w Bibliotece, Norwegia, wernisaż wystawy
Gallery - Noc Bibliotek
Download
How do I...
Choose page
Sing up to library?
Order/reserve a book?
Extend returing time?
[PL]przetwarzanie danych osobowych
Calendar
Wed
10
Jun
[PL]Andrzej Biskup – spotkanie autorskie
Category:
date: 10.06.2026
hr.: 18:00
Place: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Wed
10
Jun
[PL]Warsztaty LEGO SPIKE Essential
Category: [PL]Klub biblioteczny
date: 10.06.2026
hr.: 14:00
Place: Filia Publiczno-Szkolna nr 5 Płonia, ul. Sudecka 2
Wed
10
Jun
[PL]Nitka po nitce – poznaj szydełkowanie! Warsztaty
Category: [PL]Warsztaty
date: 10.06.2026
hr.: 15:00
Place: Filia nr 9 Brzezie, ul. Myśliwca 9