[PL]
Filia nr 2 Ostróg ul. Bielska 12
Misie z czterech stron świata Lekcja, ma na celu przybliżenie postaci wielu mniej i bardziej znanych misiów z różnych zakątków świata. Poznają misie bajkowe i filmowe. Lekcja wzbogacona o quiz. (Czas trwania z głośnym czytaniem wybranej bajki ok 45 minut)
Królewny i księżniczki Czy i jakie są księżniczki ? czym się różnią bajkowe od prawdziwych ? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą dzieci podczas tej lekcji. Czas trwania ok 45 minut Książęta i rycerze Od jakiego wieku można zostać rycerzem ? Jakie cechy charakteru powinien posiadać rycerz ? Tego i wielu innych ciekawych rzeczy mogą się dzieci dowiedzieć podczas tej lekcji. Poznają także książkowych i filmowych rycerzy i książąt. (czas trwania lekcji z czytaniem wybranego tekstu ok.35 minut) Muminki Lekcja przybliża dzieciom bohaterów książek Tove Jansson – Muminki . Najważniejsze postacie :Muminek, tatuś Muminka , mama Muminka i inne pokazane są w formie krótkiej charakterystyki. Lekcja połączona z krótkim quizem oraz z czytaniem wybranych fragmentów. (czas trwania ok 45 minut) Lokomotywa Juliana Tuwima Celem lekcji jest przybliżenie postaci Juliana Tuwima , pokazanie mniej znanych wierszy oraz wspólna zabawa podczas recytacji i głośnego czytania wybranych tekstów. ( czas trwania ok 30 minut ) Pierwsza wizyta w bibliotece Lekcja ma na celu przybliżenie biblioteki jako miejsca w którym można wypożyczyć książki , filmy czy gry dla dzieci. Dzieci poznają zasady zapisywania się do biblioteki jak i proces jaki przechodzi książka od księgarni do biblioteki. Lekcja wzbogacona o bajkowe zagadki. ( czas trwania ok 30 minut) Wiosenny pociąg Podróżując wiosennym pociągiem dzieci zatrzymują się na stacjach : muzyczkowo , kwiatowo, bajkowo … poznając i ucząc się jednocześnie jakie są wiosenne kwiaty, zwierzęta Lekcja wzbogacona zagadkami muzycznymi (czas trwania z czytaniem wybranego tekstu ok 45 minut) Na wiosennej łące Lekcja przeznaczona dla najmłodszych 3-4 latków , prowadzona w formie krótkiej pogadanki i zgadywanek .Dzieci poznają odgłosy zwierząt na łące, wiosenne kwiaty. (czas trwania razem z czytaniem wybranego tekstu ok 30 minut) Wróżki i czarodzieje Podczas lekcji dzieci poznają różne literackie i filmowe wcielenia wróżek , czarownic a także czarowników mogą także zobaczyć jakie są książki i filmy o tej tematyce w bibliotece. (czas trwania z czytaniem wybranego tekstu ok 35 minut)
W Pacanowie kozy kują … Celem jest przybliżenie postaci Kornela Makuszyńskiego . Dzieci poznają kilka faktów ż życia pisarza jak i książki napisane dla dzieci .Podczas lekcji czytanie fragmentów wybranej książki autora ( czas trwania lekcji ok 45 minut) Poznajemy Kanadę z Franklinem Z pomocą sympatycznego żółwika dzieci mają okazję zobaczyć najciekawsze miejsca w Kanadzie , uzyskać garść informacji o tym kraju oraz poznać autorkę książek o Franklinie. (czas trwania lekcji z czytaniem wybranego tekstu ok 35 minut) W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy Lekcja poświęcona postaci pisarza i jego twórczości. Dzieci poznają kilka faktów z życia Jana Brzechwy oraz książkowe wydania wierszy dziecięcych . Podczas lekcji wspólna zabawa w recytację. (czas trwania z czytaniem ok 35 minut) Król Maciuś I …Historia o chłopcu który został królem Lekcja przybliża dzieciom postać Janusza Korczaka wielkiego ich przyjaciela. Pokazuje jego twórczość kładąc nacisk na postać króla Maciusia. (czas trwania lekcji wraz z czytaniem wybranego fragmentu ok 45 minut)
|